The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

The Rink Championship

3rd - 5th March 2017 - Forfar Indoor Sports

Draw Team List

Section A

Game 8 Saturday 4 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 1 X 0 0 0 0 2 0 1 0 3
Perth2 1 1 1 1 0 1 0 2 7
Game 7 Saturday 4 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr 1 X 2 0 0 1 0 0 0 X 3
Inverness 2 0 2 2 0 3 2 2 X 11
Game 6 Friday 3 March 08:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr 1 0 0 2 0 0 0 0 X 2
Perth2 X 0 2 0 2 6 3 1 X 14
Game 5 Friday 3 March 08:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 1 X 0 1 0 2 0 1 0 0 4
Inverness 2 2 0 1 0 3 0 3 4 13
Game 4 Friday 3 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness 2 X 0 0 1 0 0 0 X X 1
Perth2 1 1 0 4 2 2 X X 10
Game 3 Friday 3 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 1 X 0 1 0 0 1 0 0 3 5
Forfar 1 2 0 4 1 0 1 4 0 12
Game 2 Friday 3 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness 2 X 1 3 0 5 0 3 0 1 13
Forfar 1 0 0 3 0 1 0 1 0 5
Game 1 Friday 3 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 1 1 0 0 0 2 0 0 0 3
Ayr 1 X 0 1 1 0 0 1 1 1 5

Section B

Game 10 Saturday 4 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 2 0 2 0 2 0 0 0 X 4
Braehead 1 X 0 0 2 0 2 2 3 X 9
Game 9 Saturday 4 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 1 0 3 4 1 0 1 X X 9
Border X 1 0 0 0 1 0 X X 2
Game 8 Saturday 4 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 2 X 3 0 0 0 0 1 0 2 6
Greenacres 0 1 1 1 2 0 2 0 7
Game 7 Saturday 4 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 0 0 2 0 1 0 0 X 3
Braehead 1 2 4 0 5 0 4 7 X 22
Game 6 Friday 3 March 08:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 2 1 1 0 3 0 0 0 0 5
Murrayfield 1 X 0 0 1 0 4 2 0 1 8
Game 5 Friday 3 March 08:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Greenacres X 1 0 0 0 0 1 0 1 3
Braehead 1 0 1 1 2 1 0 2 0 7
Game 4 Friday 3 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 2 X 4 0 7 2 2 1 1 5 22
Border 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Game 3 Friday 3 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Greenacres X 2 1 0 1 1 0 2 0 7
Murrayfield 1 0 0 2 0 0 2 0 2 6
Game 2 Friday 3 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 1 X 0 0 1 2 0 1 0 1 5
Murrayfield 1 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Game 1 Friday 3 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Greenacres 1 0 5 0 1 1 1 1 10
Border X 0 3 0 1 0 0 0 0 4

Section C

Game 10 Saturday 4 March 08:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth 1 0 1 1 0 3 0 1 1 7
Curl Aberdeen 1 X 4 0 0 3 0 1 0 0 8
Game 9 Saturday 4 March 08:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 2 0 1 0 0 0 1 2 X 4
Stirling X 4 0 5 1 1 0 0 X 11
Game 8 Saturday 4 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 2 X 1 0 0 1 2 0 2 6 12
Fife 0 1 1 0 0 1 0 0 3
Game 7 Saturday 4 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirling X 0 1 0 0 1 0 1 0 3
Curl Aberdeen 1 1 0 3 1 0 1 0 1 7
Game 6 Saturday 4 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirling 2 1 0 3 0 1 0 1 8
Fife X 0 0 2 0 2 0 1 0 5
Game 5 Saturday 4 March 09:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth 1 0 0 0 3 0 1 0 0 4
Murrayfield 2 X 2 1 2 0 2 0 5 3 15
Game 4 Saturday 4 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth 1 X 2 0 2 0 1 1 0 1 7
Stirling 0 1 0 1 0 0 2 0 4
Game 3 Saturday 4 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Curl Aberdeen 1 X 2 2 3 0 2 0 2 2 13
Fife 0 0 0 2 0 2 0 0 4
Game 2 Friday 3 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Curl Aberdeen 1 X 0 2 0 2 0 4 1 0 9
Murrayfield 2 1 0 2 0 1 0 0 1 5
Game 1 Friday 3 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fife 0 5 0 1 0 1 0 1 8
Perth 1 X 2 0 1 0 1 0 3 0 7

Section D

Game 14 Saturday 4 March 8:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 1 X 2 0 1 0 1 0 0 1 5
Inverness 1 0 1 0 3 0 1 1 0 6
Game 13 Saturday 4 March 8:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 2 0 0 1 0 0 0 2 0 3
Curl Aberdeen 2 X 2 0 0 2 0 3 0 1 8
Game 12 Saturday 4 March 3:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 2 X 0 0 1 0 1 0 1 0 3
Kinross 1 2 1 0 3 0 4 0 3 13
Game 11 Saturday 4 March 3:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 2 X 0 0 1 0 0 0 1 0 2
Inverness 1 5 1 0 1 1 1 0 3 12
Game 10 Saturday 4 March 3:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Curl Aberdeen 2 X 2 2 0 0 0 1 2 0 7
Ayr 2 0 0 1 1 1 0 0 1 4
Game 9 Saturday 4 March 9:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Curl Aberdeen 2 1 0 0 0 2 0 0 0 3
Kinross 1 X 0 0 1 2 0 1 1 1 6
Game 8 Saturday 4 March 9:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 2 2 0 1 0 0 2 0 4 9
Waterfront 2 X 0 1 0 2 1 0 1 0 5
Game 7 Saturday 4 March 9:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness 1 X 0 0 0 2 0 1 0 1 4
Ayr 2 1 0 1 0 0 0 0 0 2
Game 6 Friday 3 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 2 X 0 1 0 0 2 0 1 0 4
Curl Aberdeen 2 1 0 2 3 0 2 0 1 9
Game 5 Friday 3 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr 2 X 0 1 0 3 0 0 1 0 5
Kinross 1 1 0 1 0 2 2 0 1 7
Game 4 Friday 3 March 5:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness 1 X 0 1 2 0 2 3 0 0 8
Waterfront 2 1 0 0 1 0 0 1 1 4
Game 3 Friday 3 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront 2 X 1 0 1 1 0 1 0 0 4
Ayr 2 0 2 0 0 3 0 2 2 9
Game 2 Friday 3 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness 1 0 0 0 3 0 1 0 0 4
Curl Aberdeen 2 X 1 2 3 0 2 0 1 1 10
Game 1 Friday 3 March 12:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 1 X 0 3 0 0 2 1 0 4 10
Braehead 2 1 0 1 1 0 0 1 0 4

Quarter Finals

Game 4 Sunday 5 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Murrayfield 2 0 0 0 1 1 0 X X X 2
Kinross 1 X 3 1 3 0 0 2 X X X 9
Game 3 Sunday 5 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
C Aberdeen 1 X 0 1 1 0 2 3 0 X X 7
C Aberdeen 2 0 0 0 2 0 0 1 X X 3
Game 1 Sunday 5 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Greenacres 0 0 1 0 1 0 2 0 X 4
Perth 2 X 2 1 0 2 0 1 0 1 X 7
Game 2 Sunday 5 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Braehead 1 X 0 0 0 1 0 1 1 0 X 3
Inverness 2 0 1 2 0 1 0 0 1 X 5

Semi Finals

Game 2 Sunday 5 March 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Aberdeen 1 X 1 1 1 0 0 0 0 1 X 4
Inverness 2 0 0 0 1 1 0 1 0 X 3
Game 1 Sunday 5 March 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Perth 2 X 1 0 1 1 0 2 1 0 1 7
Kinross 1 0 1 0 0 3 0 0 2 0 6

Final

Final Sunday 5 March 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Aberdeen 1 X 1 0 0 1 0 1 1 0 X 4
Perth 2 0 1 3 0 2 0 0 1 X 7