The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Skill Awards Challenge

10th December 2016 - Dewars Centre (Perth)

Draw Team List

Section A

Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Hamilton YC 1 0 0 0 2 2
Ayr YC X 4 1 1 0 6
Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Borders YC 0 0 1 0 1
Perth YC 1 X 1 3 0 2 6
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Hamilton YC 1 0 1 2 0 3
Borders YC X 1 0 0 2 3
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Perth YC 1 X 1 0 5 3 9
Ayr YC 0 3 0 0 3
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Ayr YC X 4 0 1 0 5
Borders YC 0 0 0 1 1
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Perth YC 1 3 1 0 1 5
Hamilton YC 1 X 0 0 1 0 1

Section B

Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee Juniors 0 0 3 0 3
Highland Juniors X 3 1 0 1 5
Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead YC X 1 1 0 0 2
Gogar Pak YC 0 0 2 1 3
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Dundee Juniors X 0 4 1 1 6
Braehead YC 4 0 0 0 4
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Gogar Pak YC X 1 0 1 0 2
Highland Juniors 0 1 0 2 3
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Highland Juniors 0 3 0 0 3
Braehead YC X 1 0 2 1 4
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Gogar Pak YC 0 3 0 1 4
Dundee Juniors X 4 0 1 0 5

Section C

Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 0 3 3 0 6
Perth YC 2 X 2 0 0 1 3
Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Waterfront YC X 1 2 0 2 5
Lockerbie YC 0 0 2 0 2
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC X 5 1 0 2 8
Waterfront YC 0 0 1 0 1
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie YC X 3 0 0 1 4
Perth YC 2 0 1 2 0 3
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Perth YC 2 X 3 0 0 1 4
Waterfront YC 0 2 1 0 3
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie YC X 1 0 0 1 2
Dumfries YC 0 1 1 0 2

Section D

Draw 3 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Stranraer X 3 2 0 4 9
Hamilton YC 2 0 0 1 0 1
Draw 3 Saturday 10 December 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Forfar YC X 1 0 0 0 1
Braehead Rockers 0 2 3 1 6
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Stranraer 0 3 0 3 6
Forfar YC X 1 0 2 0 3
Draw 2 Saturday 10 December 11:15am
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 1 0 2 0 3
Hamilton YC 2 0 0 0 1 1
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Hamilton YC 2 0 1 0 0 1
Forfar YC X 3 0 2 2 7
Draw 1 Saturday 10 December 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 1 0 0 1 2
Stranraer 0 3 3 0 6

Semi Finals

High Road Semi Final Saturday 10 December
H 1 2 3 4 Score
Highland X 1 0 1 0 2
Perth YC1 0 3 0 2 5
High Road Semi Final Saturday 10 December 02:50pm
H 1 2 3 4 Score
Stranraer X 1 0 1 1 3
Dumfries 0 2 0 0 2
W
Low Road Semi Final Saturday 10 December 02:50pm
H 1 2 3 4 Score
Ayr 0 0 3 1 4
Dundee X 3 1 0 0 4
W
Low Road Semi Final Saturday 10 December 2:50pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 0 0 0 0 0
Lockerbie 2 2 1 2 7
L

Finals

Low Road 3v4 Saturday 10 December 03:30pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee 0 1 0 X 1
Braehead Rockers X 3 0 2 X 5
L
High Road 3v4 Saturday 10 December 03:30pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 2 X 2 2 2 0 6
Highland 0 0 0 1 1
W
Low Road Final Saturday 10 December 03:30pm
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie 2 3 0 0 5
Ayr X 0 0 1 3 4
W
High Road Final Saturday 10 December 03:30pm
H 1 2 3 4 Score
Perth YC 1 0 0 0 2 2
Stranraer X 1 1 1 0 3
L