The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

SCOTTISH PROVINCE CHAMPIONSHIP

10th - 12th November 2017 - Greenacres Curling Rink (Howwood)

Teams Draw

Section A

Game 5 Saturday 11 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Midlothian 1 X 3 3 2 1 3 0 X X 12
Glasgow 0 0 0 0 0 1 X X 1
Game 4 Saturday 11 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirlingshire X 0 1 0 1 3 0 2 1 8
Moray 1 0 1 0 0 1 0 0 3
Game 4 Saturday 11 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East of Fife X 2 0 1 0 0 0 0 2 5
Midlothian 1 0 1 0 1 1 2 1 0 6
Game 3 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirlingshire 0 2 0 0 2 2 0 0 6
Midlothian 1 X 1 0 1 1 0 0 1 1 5
Game 3 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Glasgow X 1 0 1 1 0 1 0 0 4
Moray 0 2 0 0 1 0 2 1 6
Game 2 Friday 10 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Moray X 0 0 2 0 0 0 1 1 4
Midlothian 1 0 1 0 1 1 1 0 0 4
Game 2 Friday 10 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Glasgow X 0 1 2 0 1 1 0 0 5
East of Fife 3 0 0 2 0 0 3 2 10
Game 1 Friday 10 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Moray 0 3 0 3 0 2 0 1 9
East of Fife X 1 0 1 0 1 0 1 0 4
Game 1 Friday 10 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Glasgow X 0 2 0 0 0 0 0 1 3
Stirlingshire 0 0 3 3 1 3 4 0 14

Section B

Game 5 Saturday 11 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Breadalbane X 1 0 0 1 0 0 4 1 7
West Lothian 0 1 1 0 2 1 0 0 5
Game 5 Saturday 11 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North & South Esk 0 0 1 0 1 X X X 2
Perth and District X 0 1 0 5 0 X X X 6
Game 4 Saturday 11 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North & South Esk X 0 0 0 0 1 0 0 1 2
Breadalbane 1 2 1 1 0 1 3 0 9
Game 4 Saturday 11 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfriesshire 1 1 0 3 1 0 5 1 12
West Lothian X 0 0 1 0 0 1 0 0 2
Game 3 Friday 10 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth and District 0 0 2 2 0 1 1 0 6
Breadalbane X 1 0 0 0 1 0 0 1 3
Game 3 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfriesshire 1 1 1 2 0 1 0 1 7
North & South Esk X 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Game 2 Friday 10 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfriesshire X 2 1 0 0 0 0 1 0 4
Perth and District 0 0 1 1 3 2 0 3 10
Game 2 Friday 10 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Lothian X 2 1 0 0 1 2 1 1 8
North & South Esk 0 0 2 1 0 0 0 0 3
Game 1 Friday 10 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Lothian 0 1 0 2 0 2 0 0 5
Perth and District X 3 0 1 0 1 0 0 1 6
Game 1 Friday 10 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Breadalbane 0 4 2 2 2 0 5 0 15
Dumfriesshire X 1 0 0 0 0 2 0 2 5

Section C

Game 5 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 2 2 0 1 3 2 0 4 14
Scottish Central X 0 0 1 0 0 0 1 0 2
Game 5 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forth & Endrick X 0 2 0 0 1 0 4 0 7
East Lothian 2 1 0 2 2 0 1 0 2 8
Game 5 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern 2 0 1 2 2 0 0 2 9
West of Fife X 0 6 0 0 0 2 1 0 9
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern X 1 0 0 1 2 0 0 2 6
Forth & Endrick 0 1 1 0 0 1 2 0 5
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire X 0 0 2 1 1 1 2 0 7
East Lothian 2 1 1 0 0 0 0 0 2 4
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West of Fife X 0 3 0 1 0 0 1 1 6
Scottish Central 1 0 1 0 3 2 0 0 7
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West of Fife 0 1 1 0 0 0 0 0 2
Forth & Endrick X 1 0 0 2 0 1 2 1 7
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 3 1 0 3 0 1 0 2 10
North Eastern X 0 0 1 0 0 0 2 0 3
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 2 X 0 1 0 1 1 1 0 2 6
Scottish Central 2 0 1 0 0 0 2 0 5
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire X 3 0 0 0 2 0 1 0 6
West of Fife 0 1 1 3 0 2 0 1 8
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Scottish Central X 0 1 1 0 0 0 1 0 3
Forth & Endrick 2 0 0 2 0 1 0 1 6
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 2 X 0 1 2 0 1 0 0 1 5
North Eastern 3 0 0 4 0 2 1 0 10
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Scottish Central 2 1 1 0 1 0 0 0 5
North Eastern X 0 0 0 3 0 0 3 3 9
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 2 0 1 0 1 3 2 0 5 12
West of Fife X 5 0 1 0 0 0 3 0 9
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forth & Endrick X 0 1 2 2 1 2 0 0 8
Renfrewshire 1 0 0 0 0 0 1 1 3

Section D

Game 5 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 1 0 3 0 1 1 0 1 7
Inverness X 0 0 0 1 0 0 1 0 2
Game 5 Saturday 11 November 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Cupar X 1 0 1 1 1 2 1 0 7
Border 0 1 0 0 0 0 0 1 2
Game 5 Saturday 11 November
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Angus 0 0 1 1 2 0 1 1 6
Upper Strathearn X 3 1 0 0 0 2 0 0 6
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Angus X 4 0 1 3 3 0 5 1 17
Cupar 0 2 0 0 0 2 0 0 4
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian X 0 3 0 2 3 2 0 0 10
Border 1 0 2 0 0 0 3 1 7
Game 4 Saturday 11 November 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Upper Strathearn X 4 0 1 0 0 1 2 0 8
Inverness 0 1 0 1 2 0 0 1 5
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Upper Strathearn 0 0 4 0 1 0 0 1 6
Cupar X 1 1 0 2 0 1 1 0 6
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 0 1 0 0 2 0 2 2 7
Angus X 2 0 0 1 0 3 0 0 6
Game 3 Saturday 11 November 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 3 0 0 1 0 0 0 0 4
Inverness 0 1 2 0 1 3 1 0 8
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian X 0 1 1 0 1 1 1 0 5
Upper Strathearn 2 0 0 1 0 0 0 4 7
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness X 3 0 0 2 1 0 1 0 7
Cupar 0 3 0 0 0 3 0 2 8
Game 2 Friday 10 November 6.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 1 0 0 1 0 0 1 0 3
Angus 0 4 2 0 1 2 0 2 11
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Angus X 4 0 1 2 1 0 0 1 9
Inverness 0 1 0 0 0 1 1 0 3
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 1 2 0 0 3 0 3 0 9
Upper Strathearn 0 0 1 1 0 2 0 1 5
Game 1 Friday 10 November 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Cupar X 0 1 4 2 1 0 0 1 9
East Lothian 1 0 0 0 0 2 1 0 4

Quarter Finals

Game 4 "D" Sunday 12 November 9:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Breadalbane 0 0 0 1 X X X X X 1
Stirlingshire X 4 1 3 0 X X X X X 8
Game 3 "C" Sunday 12 November 9:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Perth and District X 0 3 1 0 0 3 X X X 7
Midlothian 0 0 0 0 2 0 X X X 2
Game 2 "B" Sunday 12 November 9:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
North Eastern X 1 3 0 1 2 0 0 0 0 7
Cupar 0 0 4 0 0 1 1 1 1 8
Game 1 "A" Sunday 12 November 9:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Renfrewshire 0 2 1 0 0 0 0 X X 3
Angus X 1 0 0 1 3 2 1 X X 8

Semi Final

Sheet B Sunday 12 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Angus X 0 1 0 0 1 0 1 0 X 3
Perth and District 1 0 1 0 0 3 0 1 X 6
Sheet A Sunday 12 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Stirlingshire X 2 5 3 X X X X X X 10
Cupar 0 0 0 X X X X X X 0

Final

Sheet C Sunday 12 November 3:00PM
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Stirlingshire 3 0 0 1 0 1 1 0 X 6
Perth and District X 0 2 1 0 2 0 0 4 X 9