The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Scottish Province Championship

28th - 30th October 2016 - Greenacres Curling Rink (Howwood)

Draw Team List Preview

Section A

Draw 5 Saturday 29 October 06:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forth & Endrick 1 0 0 0 3 1 1 X 6
Stewartry X 0 1 1 1 0 0 0 X 3
Draw 5 Saturday 29 October 06:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 0 1 1 0 0 0 1 X 3
North & South Esk X 3 0 0 1 3 1 0 X 8
Draw 4 Saturday 29 October 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stewartry 0 0 2 0 0 0 0 3 5
East Lothian X 1 1 0 1 1 1 2 0 7
Draw 4 Saturday 29 October 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forth & Endrick X 1 1 0 2 0 0 0 2 6
Renfrewshire 12th 0 0 4 0 2 1 1 0 8
Draw 3 Friday 28 October 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North & South Esk X 0 0 3 1 1 0 0 1 6
Stewartry 0 1 0 0 0 2 3 0 6
Draw 3 Friday 28 October 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 12th X 2 0 3 1 0 2 3 1 12
East Lothian 0 1 0 0 1 0 0 0 2
Draw 2 Friday 28 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North & South Esk 0 0 1 1 1 1 0 1 5
Forth & Endrick X 0 2 0 0 0 0 1 0 3
Draw 2 Friday 28 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stewartry X 2 1 1 2 0 2 0 0 8
Renfrewshire 12th 0 0 0 0 1 0 0 2 3
Draw 1 Friday 28 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian X 1 2 2 0 0 4 0 0 9
Forth & Endrick 0 0 0 2 1 0 2 3 8
Draw 1 Friday 7 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 12th X 5 2 3 1 0 1 0 1 13
North & South Esk 0 0 0 0 1 0 1 0 2

Section B

Draw 5 Saturday 29 October 06:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfrieshire 0 0 1 0 0 0 0 1 2
Moray X 1 1 0 3 2 4 2 0 13
Draw 5 Saturday 29 October 06:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Lothian 0 2 0 0 1 0 1 1 5
Central X 2 0 0 2 0 2 0 0 6
Draw 4 Saturday 29 October 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Moray 4 1 0 1 1 2 1 0 10
West Lothian X 0 0 4 0 0 0 0 1 5
Draw 4 Saturday 29 October 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfrieshire X 0 1 0 1 0 2 0 2 6
Lanarkshire 1 3 0 4 0 4 0 3 0 14
Draw 3 Friday 28 October 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Central X 0 1 1 1 0 2 1 0 6
Moray 2 0 0 0 1 0 0 1 4
Draw 3 Friday 28 October 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lanarkshire 1 X 0 0 2 0 3 0 0 0 5
West Lothian 2 3 0 1 0 1 1 0 8
Draw 2 Friday 28 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Central 0 2 1 0 2 4 0 3 12
Dumfrieshire X 2 0 0 1 0 0 1 0 4
Draw 2 Friday 28 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Moray X 4 0 1 3 4 0 0 1 13
Lanarkshire 1 0 2 0 0 0 2 1 0 5
Draw 1 Friday 28 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Lothian X 0 1 0 4 0 0 2 0 7
Dumfrieshire 1 0 1 0 4 0 0 1 7
Draw 1 Friday 28 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lanarkshire 1 X 0 2 0 0 0 0 1 0 3
Central 1 0 2 1 2 3 0 1 10

Section C

Draw 5 Saturday 29 October 06:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 2 1 0 0 0 0 1 1 0 3
Lanarkshire 2 X 0 1 2 1 3 0 0 1 8
Draw 4 Saturday 29 October 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East of Fife X 0 0 3 0 0 0 1 0 4
North Eastern 2 2 0 1 1 2 0 4 12
Draw 3 Saturday 29 October 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern X 0 1 0 3 1 0 1 1 7
East Lothian 2 1 0 1 0 0 2 0 0 4
Draw 2 Friday 28 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lanarkshire 2 0 0 1 0 1 1 0 0 3
East of Fife X 2 1 0 1 0 0 0 3 7
Draw 1 Friday 28 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
East Lothian 2 X 0 1 2 0 1 2 0 2 8
East of Fife 1 0 0 1 0 0 1 0 3
Draw 1 Friday 28 October 10:30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern X 3 0 0 0 3 3 0 1 10
Lanarkshire 2 0 1 1 1 0 0 1 0 4

Section D

Draw 5 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border 1 0 0 0 2 1 0 3 7
Tenth (Dumbartonshire) X 0 1 2 1 0 0 1 0 5
Draw 4 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayrshire X 2 2 2 0 1 3 1 0 11
Inverness 0 0 0 1 0 0 0 1 2
Draw 3 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness X 0 0 0 0 0 0 1 0 1
Border 3 4 2 2 1 1 0 1 14
Draw 2 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Tenth (Dumbartonshire) 0 0 2 0 0 1 0 1 4
Ayrshire X 2 3 0 3 2 0 2 0 12
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 0 0 0 0 1 0 2 0 3
Ayrshire 1 3 0 1 0 1 0 1 7
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness X 2 0 0 0 2 2 0 0 6
Tenth (Dumbartonshire) 0 1 1 0 0 0 1 2 5

Section E

Draw 5 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayrshire 2 2 0 X X X X X X 2
Upper Strathearn X 0 2 X X X X X X 2
Draw 5 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirlingshire 0 0 1 0 2 0 0 1 4
Galloway X 1 1 0 3 0 2 1 0 8
Draw 4 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Upper Strathearn X 0 0 2 1 0 1 0 0 4
Stirlingshire 4 2 0 0 1 0 2 1 10
Draw 4 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayrshire 2 X 1 0 0 0 1 0 0 0 2
Midlothian 0 2 4 3 0 2 2 1 14
Draw 3 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Galloway X 0 1 0 1 0 1 2 1 6
Upper Strathearn 0 0 2 0 2 0 0 0 4
Draw 3 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Midlothian X 1 2 0 1 0 0 2 0 6
Stirlingshire 0 0 1 0 1 1 0 4 7
Draw 2 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Galloway 0 3 0 1 1 0 4 2 11
Ayrshire 2 X 1 0 3 0 0 1 0 0 5
Draw 2 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Upper Strathearn X 1 0 4 1 0 2 0 2 10
Midlothian 0 1 0 0 1 0 1 0 3
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirlingshire X 2 0 0 2 1 1 1 0 7
Ayrshire 2 0 1 0 0 0 0 0 1 2
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Midlothian X 4 0 2 3 0 2 0 2 13
Galloway 0 4 0 0 1 0 4 0 9

Section F

Draw 5 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Breadalbane 0 2 0 0 0 2 0 X 4
Cupar X 4 0 1 2 1 0 3 X 11
Draw 5 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Glasgow 0 0 2 0 3 0 0 X 5
West Fife X 2 1 0 2 0 1 1 X 7
Draw 4 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Cupar 1 0 2 0 0 3 0 0 6
Glasgow X 0 2 0 2 0 0 2 1 7
Draw 4 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Breadalbane X 0 0 0 0 2 1 0 2 5
Loch Leven 2 1 3 1 0 0 3 0 10
Draw 3 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Fife X 0 1 0 3 1 1 0 0 6
Cupar 1 0 4 0 0 0 5 1 11
Draw 3 Saturday 29 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Loch Leven X 0 0 1 0 2 0 1 2 6
Glasgow 1 2 0 1 0 1 0 0 5
Draw 2 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
West Fife 0 0 0 3 0 2 0 0 5
Breadalbane X 2 1 3 0 2 0 1 3 12
Draw 2 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Cupar X 0 3 3 0 3 0 3 2 14
Loch Leven 1 0 0 2 0 1 0 0 4
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Glasgow X 2 0 0 2 0 0 0 1 5
Breadalbane 0 1 1 0 3 1 1 0 7
Draw 1 Friday 28 October
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Loch Leven X 1 2 4 0 4 0 0 0 11
West Fife 0 0 0 1 0 1 1 1 4

Quarter Finals

High Road Quarter Final Sunday 30 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern X 1 1 0 0 2 0 1 0 5
Border 0 0 1 0 0 2 0 1 4
High Road Quarter Final Sunday 30 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Central X 0 2 0 0 3 0 1 1 7
Cupar 1 0 1 1 0 1 0 0 4
High Road Quarter Final Sunday 30 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 12 X 1 1 0 1 0 1 0 1 5
Galloway 0 0 1 0 1 0 2 0 4
High Road Quarter Final Sunday 30 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Moray 0 1 0 1 0 0 2 0 4
Ayrshire X 2 0 1 0 2 2 0 0 7

Semi Finals

Low Road Semi Final Sunday 30 October 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Loch Leven X 0 3 0 0 1 0 0 0 4
N. & South Esk 1 0 3 1 0 3 1 0 9
High Road Semi Final Sunday 30 October 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Renfrewshire 12th X 1 0 0 0 2 0 1 1 5
Ayrshire 1 0 0 0 2 0 1 0 0 3
Low Road Semi Final Sunday 30 October 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stirlingshire 3 1 0 2 2 0 0 0 8
Lanarkshire II X 0 0 1 0 0 1 0 0 2
High Road Semi Final Sunday 30 October 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern X 1 0 4 0 0 0 1 1 7
Central 0 4 0 2 1 1 0 0 8

Finals

Low Road Final Sunday 30 October 02:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
North Eastern 0 0 0 1 0 1 0 0 2
Stirling X 1 1 1 0 2 0 4 0 9
High Road Final Sunday 30 October 02:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Central X 0 1 0 1 0 3 1 0 6
Renfrewshire 12th 1 0 2 0 3 0 0 1 7