The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Scottish Junior Curling Club Challenge – Division 3

22nd - 23rd February 2014 - Dumfries Ice Bowl

Draw

Section A

Draw 3 - Team 2 Sunday 23 February 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar B X 1 0 2 3 0 3 0 0 9
Ayr 0 2 0 0 2 0 4 0 8
Draw 3 - Team 1 Sunday 23 February 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar B X 1 0 0 2 0 0 0 0 3
Ayr 0 2 3 0 0 1 0 1 7
Draw 3 - Team 2 Sunday 23 February 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfries B X 0 1 0 0 1 2 0 1 5
Perth 0 0 1 1 0 0 2 0 4
Draw 3 - Team 1 Sunday 23 February 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfries B X 2 0 1 0 2 0 0 0 5
Perth 0 5 0 3 0 3 1 1 13
Draw 2 - Team 2 Saturday 22 February 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 0 0 0 1 0 1 1 0 3
Perth 2 2 2 0 2 0 0 2 10
Draw 2 - Team 1 Saturday 22 February 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 0 0 0 0 0 2 2 0 4
Perth 0 1 1 0 2 0 0 1 5
Draw 2 - Team 2 Saturday 22 February 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfries B X 0 0 1 0 0 1 0 1 3
Forfar B 3 2 0 1 0 0 3 0 9
Draw 2 - Team 1 Saturday 22 February 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfries B X 2 0 2 0 4 0 0 0 8
Forfar B 0 2 0 3 0 3 0 1 9
Draw 1 - Team 2 Saturday 22 February 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth X 1 0 2 0 1 0 2 0 6
Forfar B 0 1 0 3 0 1 0 2 7
Draw 1 - Team 1 Saturday 22 February 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth X 0 1 0 0 1 0 0 1 3
Forfar B 0 0 1 2 0 2 1 0 6
Draw 1 - Team 2 Saturday 22 February 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 1 0 1 3 0 4 1 X 10
Dumfries B 0 1 0 0 1 0 0 X 2
Draw 1 - Team 1 Saturday 22 February 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 0 1 0 3 0 0 1 1 6
Dumfries B 2 0 1 0 3 1 0 0 7

Section B

Draw 3 - Team 2 Sunday 23 February 11.15am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stranraer B X 0 0 0 0 0 X X X 0
Lockerbie 1 1 1 1 2 X X X 6
Draw 3 - Team 1 Sunday 23 February 11.15am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stranraer B X 0 0 0 0 0 X X X 0
Lockerbie 1 1 1 1 2 X X X 6
Draw 3 - Team 2 Sunday 23 February 11.15am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead X 0 0 1 0 3 2 2 0 8
Kinross B 0 2 0 3 0 0 0 1 6
Draw 3 - Team 1 Sunday 23 February 11.15am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead X 0 0 1 0 1 3 0 0 5
Kinross B 1 2 0 6 0 0 1 2 12
Draw 2 - Team 2 Saturday 22 February 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie X 7 1 0 1 0 3 0 1 13
Kinross B 0 0 1 0 1 0 3 0 5
Draw 2 - Team 1 Saturday 22 February 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie X 1 0 3 1 1 0 0 1 7
Kinross B 0 1 0 0 0 1 1 0 3
Draw 2 - Team 2 Saturday 22 February 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead X 1 1 1 1 2 X X X 6
Stranraer B 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 2 - Team 1 Saturday 22 February 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead X 1 1 1 1 2 X X X 6
Stranraer B 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 1 - Team 2 Saturday 22 February 1.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross B X 1 1 1 1 2 X X X 6
Stranraer B 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 1 - Team 1 Saturday 22 February 1.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross B X 1 1 1 1 2 X X X 6
Stranraer B 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 1 - Team 2 Saturday 22 February 1.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie X 0 1 0 2 0 1 2 X 6
Braehead 2 0 1 0 2 0 0 X 5
Draw 1 - Team 1 Saturday 22 February 1.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie X 2 0 1 0 0 0 0 0 3
Braehead 0 1 0 2 1 1 1 1 7

Finals

A1 v B2 Team 2 Sunday 23 February 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Forfar B X 0 3 0 1 0 1 0 4 X 9
Braehead 2 0 3 0 1 0 1 0 X 7
B1 v A2 Team 2 Sunday 23 February 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Perth X 0 0 1 1 1 0 1 0 X 4
Lockerbie 1 1 0 0 0 2 0 5 X 9
B1 v A2 Team 1 Sunday 23 February 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Perth X 3 0 1 0 1 0 1 2 X 8
Lockerbie 0 2 0 2 0 2 0 0 X 6
A1 v B2 Team 1 Sunday 23 February 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Braehead X 0 0 0 1 0 3 1 0 X 5
Forfar B 1 2 1 0 3 0 0 2 X 9