The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Scottish Curling Junior Championship – Qualifier

6th - 8th December 2013 - Dewars Centre (Perth)

Draw - Junior Men A Draw - Junior Men B Draw - Junior Men C Draw - Junior Women A Draw - Junior Women B Team List

Junior Women Eliminator

Eliminator Sunday 8 December 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Amy MacDonald X 2 1 3 1 0 1 1 0 0 X X 9
Rebecca Morrison 0 0 0 0 1 0 0 1 1 X X 3

Junior Men - Section A

Draw 5 Sunday 8 December 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Luke Carson X 1 2 3 1 2 X X X X X X 9
Cameron McNay 0 0 0 0 0 X X X X X X 0
Draw 5 Sunday 8 December 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Adam Flint 0 1 0 0 0 0 1 0 X X X 2
Grant Barr X 2 0 1 1 1 1 0 3 X X X 9
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Adam Flint X 2 0 1 0 2 1 0 1 0 X X 7
Luke Carson 0 0 0 1 0 0 1 0 2 X X 4
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ross Whyte X 1 0 2 1 1 0 2 0 X X X 7
Cameron McNay 0 0 0 0 0 2 0 1 X X X 3
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Grant Barr X 0 0 0 1 0 1 0 X X X X 2
Bruce Mouat 2 0 1 0 3 0 3 X X X X 9
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Grant Barr 1 2 3 3 1 0 X X X X X 10
Luke Carson X 0 0 0 0 0 1 X X X X X 1
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ross Whyte 1 0 0 2 0 0 4 1 X X X 8
Adam Flint X 0 1 1 0 1 1 0 0 X X X 4
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Cameron McNay X 1 0 2 0 2 0 0 2 0 0 X 7
Bruce Mouat 0 1 0 3 0 0 1 0 3 3 X 11
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ross Whyte X 2 0 0 0 2 1 0 3 2 X X 10
Grant Barr 0 0 2 0 0 0 2 0 0 X X 4
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Bruce Mouat X 2 0 1 0 1 3 0 2 X X X 9
Luke Carson 0 1 0 1 0 0 1 0 X X X 3
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Cameron McNay X 0 0 1 2 0 1 0 0 1 0 X 5
Adam Flint 1 0 0 0 2 0 0 2 0 2 X 7
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Bruce Mouat X 0 0 1 1 0 1 0 1 1 X X 5
Adam Flint 0 0 0 0 1 0 1 0 0 X X 2
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Cameron McNay X 0 0 1 0 1 1 0 0 1 2 0 6
Grant Barr 1 2 0 1 0 0 1 1 0 0 1 7
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Luke Carson X 3 0 0 0 0 1 2 0 2 1 X 9
Ross Whyte 0 1 2 0 0 0 0 2 0 0 X 5

Junior Men - Section B

Draw 5 Sunday 8 December 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
David Baird 0 2 0 0 3 0 1 0 0 0 X 6
Robert Tait X 1 0 0 2 0 0 0 2 1 2 X 8
Draw 5 Sunday 8 December 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fraser Howat 0 0 1 0 0 1 1 0 1 X X 4
Cameron Bryce X 2 2 0 2 2 0 0 1 0 X X 9
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fraser Howat X 0 1 0 0 2 0 0 2 0 0 X 5
Mark Guthrie 0 0 0 2 0 0 2 0 2 0 X 6
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
David Baird X 0 1 0 1 0 0 0 2 0 X X 4
Kyle Smith 0 0 2 0 1 1 1 0 1 X X 6
Draw 4 Saturday 7 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Cameron Bryce X 0 2 0 3 0 0 0 0 0 2 X 7
Robert Tait 1 0 1 0 0 0 2 1 1 0 X 6
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Cameron Bryce 0 2 0 4 2 0 2 X X X X 10
Mark Guthrie X 1 0 1 0 0 2 0 X X X X 4
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
David Baird 0 0 2 1 0 2 0 0 1 0 X 6
Fraser Howat X 0 1 0 0 0 0 0 1 0 1 X 3
Draw 3 Saturday 7 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Kyle Smith X 3 0 0 0 2 0 1 0 3 X X 9
Robert Tait 0 0 1 2 0 1 0 1 0 X X 5
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
David Baird X 2 0 0 1 1 0 2 0 0 0 X 6
Cameron Bryce 0 2 0 0 0 3 0 3 0 1 X 9
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robert Tait X 1 1 0 0 3 2 0 X X X X 7
Mark Guthrie 0 0 1 0 0 0 1 X X X X 2
Draw 2 Friday 6 December 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Kyle Smith X 3 0 3 1 0 2 0 X X X X 9
Fraser Howat 0 1 0 0 1 0 1 X X X X 3
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robert Tait X 0 2 4 0 3 0 0 0 1 0 X 10
Fraser Howat 1 0 0 2 0 0 0 1 0 3 X 7
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Kyle Smith X 0 0 0 1 0 1 2 2 0 1 X 7
Cameron Bryce 1 0 1 0 2 0 0 0 1 0 X 5
Draw 1 Friday 6 December 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Mark Guthrie 0 2 1 0 1 0 1 1 1 0 X 7
David Baird X 2 0 0 2 0 2 0 0 0 2 X 8

Junior Men - Section C

Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robin Brydone 1 0 0 0 0 2 0 0 1 0 X 4
Andrew Callander X 0 0 1 2 1 0 1 1 0 0 X 6
Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fraser Ewen X 1 0 1 0 1 1 0 1 0 0 X 5
George McConnell 0 1 0 0 0 0 2 0 2 1 X 6
Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Stuart Taylor 0 0 0 0 4 0 2 0 0 1 X 7
James Hay X 0 0 1 0 0 1 0 2 1 0 X 5
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Stuart Taylor X 1 0 2 0 0 1 0 3 X X X 7
Fraser Ewen 0 1 0 0 0 0 1 0 X X X 2
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robin Brydone X 2 0 2 0 3 2 0 X X X X 9
George McConnell 0 2 0 1 0 0 0 X X X X 3
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
James Hay X 0 1 0 0 0 2 0 0 0 X X 3
Andrew Callander 1 0 0 0 2 0 1 0 1 X X 5
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
James Hay 0 1 0 1 0 3 1 2 0 0 X 8
Fraser Ewen X 1 0 2 0 2 0 0 0 1 0 X 6
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robin Brydone 0 0 0 2 2 0 0 0 1 2 X 7
Stuart Taylor X 0 1 1 0 0 1 1 2 0 0 X 6
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
George McConnell X 0 0 0 0 2 0 0 0 X X X 2
Andrew Callander 1 1 1 0 0 1 2 3 X X X 9
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Robin Brydone X 2 0 1 0 1 0 0 1 1 0 X 6
James Hay 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 X 3
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Andrew Callander X 3 0 1 2 1 0 0 1 1 X X 9
Fraser Ewen 0 1 0 0 0 1 0 0 0 X X 2
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
George McConnell X 0 1 1 0 2 0 1 0 1 0 X 6
Stuart Taylor 2 0 0 1 0 2 0 2 0 0 X 7
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Andrew Callander X 0 0 0 0 1 1 0 1 0 X X 3
Stuart Taylor 3 0 0 0 0 0 2 0 1 X X 6
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
George McConnell X 0 2 0 1 0 0 1 0 1 0 X 5
James Hay 1 0 1 0 1 2 0 4 0 2 X 11
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fraser Ewen X 0 0 0 0 0 1 1 0 0 X X 2
Robin Brydone 1 0 1 1 1 0 0 2 3 X X 9

Junior Women - Section A

Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Rebecca Morrison 0 0 1 1 0 0 0 0 0 X X 2
Fiona Spain X 2 1 0 0 1 2 3 1 1 X X 11
Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Jennifer Martin X 1 1 0 1 0 3 1 0 1 1 X 9
Ellie Hamilton 0 0 1 0 1 0 0 1 0 0 X 3
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Karina Aitken X 0 2 0 1 0 0 0 1 2 1 X 7
Jennifer Martin 2 0 1 0 1 1 0 0 0 0 X 5
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Rebecca Morrison X 1 1 0 3 1 0 2 X X X X 8
Ellie Hamilton 0 0 1 0 0 1 0 X X X X 2
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Lesley Young X 1 1 0 2 0 1 0 1 0 1 X 7
Fiona Spain 0 0 1 0 1 0 2 0 2 0 X 6
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Lesley Young 0 1 0 2 0 0 0 1 X X X 4
Jennifer Martin X 1 0 3 0 2 1 1 0 X X X 8
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Rebecca Morrison 0 4 0 1 0 2 0 2 0 1 X 10
Karina Aitken X 3 0 1 0 1 0 2 0 1 0 X 8
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ellie Hamilton X 0 0 0 0 0 1 1 0 X X X 2
Fiona Spain 6 1 1 2 1 0 0 4 X X X 15
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Rebecca Morrison X 1 1 0 1 0 1 0 1 0 1 X 6
Lesley Young 0 0 2 0 2 0 3 0 3 0 X 10
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fiona Spain X 0 3 0 1 0 0 0 2 0 X X 6
Jennifer Martin 1 0 1 0 3 1 3 0 2 X X 11
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ellie Hamilton X 0 0 0 1 1 0 0 X X X X 2
Karina Aitken 3 2 3 0 0 3 3 X X X X 14
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Fiona Spain X 0 2 0 0 0 3 1 0 0 0 X 6
Karina Aitken 1 0 1 1 1 0 0 1 1 2 X 8
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Ellie Hamilton X 1 1 0 0 1 0 0 2 0 X X 5
Lesley Young 0 0 4 3 0 5 1 0 1 X X 14
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Jennifer Martin X 2 0 1 3 0 1 0 1 1 0 X 9
Rebecca Morrison 0 1 0 0 0 0 1 0 0 1 X 3

Junior Women - Section B

Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Amy MacDonald 0 1 0 2 0 0 X X X X X 3
Katie Murray X 6 0 3 0 0 0 X X X X X 9
Draw 5 Sunday 8 December 8.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Katie Wright 0 0 1 1 0 0 0 2 0 X X 4
Kirsty Paterson X 3 0 0 0 1 1 1 0 1 X X 7
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Katie Wright X 0 1 0 5 0 0 1 1 0 2 X 10
Amy MacDonald 2 0 1 0 1 1 0 0 4 0 X 9
Draw 4 Saturday 7 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Gina Aitken X 1 0 0 2 0 2 0 1 0 1 X 7
Katie Murray 0 0 1 0 1 0 2 0 2 0 X 6
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Kirsty Paterson 1 0 0 1 1 0 0 2 0 1 X 6
Amy MacDonald X 0 0 1 0 0 2 1 0 1 0 X 5
Draw 3 Saturday 7 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Gina Aitken 4 1 1 0 0 1 1 0 3 X X 11
Katie Wright X 0 0 0 2 1 0 0 3 0 X X 6
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Gina Aitken X 2 2 1 0 3 3 X X X X X 11
Kirsty Paterson 0 0 0 1 0 0 X X X X X 1
Draw 2 Friday 6 December 7.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Katie Murray X 2 1 0 1 0 0 0 2 2 1 X 9
Katie Wright 0 0 3 0 1 2 2 0 0 0 X 8
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Katie Murray X 1 0 1 0 2 1 1 1 X X X 7
Kirsty Paterson 0 1 0 1 0 0 0 0 X X X 2
Draw 1 Friday 6 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE Score
Amy MacDonald X 1 0 2 0 0 1 0 1 0 X X 5
Gina Aitken 0 1 0 2 1 0 1 0 5 X X 10