The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

National Virtual Club Challenge

1st April 2017 - Braehead Curling (Glasgow)

Draw Team List Rules

Section A

Game 6 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Hamilton 1 0 0 0 1
Perth 1 X 0 4 1 1 6
Game 5 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Borders X 0 1 0 0 1
Fife 1 2 0 1 2 5
Game 3 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Fife 1 X 0 1 0 0 1
Perth 1 1 0 2 4 7
Game 4 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Hamilton X 0 0 0 2 2
Borders 1 1 1 0 3
Game 1 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Fife 1 X 1 2 0 0 3
Hamilton 0 0 1 1 2
Game 2 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Perth 1 X 4 2 0 1 7
Borders 0 0 1 0 1

Section B

Game 6 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee 1 1 2 1 2 6
Edinburgh 2 X 0 0 0 0 0
Game 5 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Fife 2 X 2 0 0 2 4
Braehead 2 0 1 3 0 4
Game 4 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 2 X 2 2 2 1 7
Edinburgh 2 0 0 0 0 0
Game 3 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Dundee 1 X 1 0 1 0 2
Fife 2 0 3 0 1 4
Game 2 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 2 X 1 4 0 0 5
Fife 2 0 0 1 2 3
Game 1 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 2 0 0 1 1 2
Dundee 1 X 1 4 0 0 5

Section C

Game 6 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee 2 X 2 2 1 0 5
Edinburgh 1 0 0 0 1 1
Game 5 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie 4 0 1 0 5
Edinhead X 0 2 0 5 7
Game 4 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie X 1 0 1 3 5
Dundee 2 0 4 0 0 4
Game 3 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 1 X 1 1 0 0 2
Edinhead 0 0 2 1 3
Game 2 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Edinhead 2 0 2 0 4
Dundee 2 X 0 2 0 4 6
Game 1 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 1 X 2 0 0 1 3
Lockerbie 0 1 2 0 3

Section D

Game 6 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Perth 2 0 0 0 2 2
Stirling X 1 2 1 0 4
Game 5 Saturday 1 April 12:00pm
H 1 2 3 4 Score
Kinross X 0 2 1 0 3
Braehead 1 1 0 0 1 2
Game 4 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Perth 2 X 0 0 1 0 1
Kinross 2 1 0 1 4
Game 3 Saturday 1 April 10:30am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 1 X 1 0 1 1 3
Stirling 0 5 0 0 5
Game 2 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 1 3 0 1 0 4
Perth 2 X 0 2 0 2 4
Game 1 Saturday 1 April 09:00am
H 1 2 3 4 Score
Stirling X 1 1 2 0 4
Kinross 0 0 0 1 1

Semi Finals

Low Road Saturday 1 April 02:30pm
H 1 2 3 4 Score
LR 3 Kinross X 1 3 1 2 7
LR 4 Fife 0 0 0 0 0
Low Road Saturday 1 April 02:30pm
H 1 2 3 4 Score
LR 1 Braehead 2 1 0 0 1 2
LR 2 Edinhead X 0 1 2 0 3
High Road Saturday 1 April 02:30pm
H 1 2 3 4 Score
HR 4 Stirling X 0 4 1 0 5
HR 2 Dundee 1 2 0 0 1 3
High Road Saturday 1 April 02:30pm
H 1 2 3 4 Score
HR1 Perth 1 X 1 0 0 X 1
HR 3 Dundee 2 0 3 2 X 5

Finals

Game 2 Saturday 1 April 04:00pm
H 1 2 3 4 Score
LR 1 Edinhead X 2 3 1 X 6
LR 2 Kinross 0 0 0 X 0
Game 1 Saturday 1 April 04:00pm
H 1 2 3 4 Score
HR 2 Stirling X 0 0 0 1 1
HR 1 Dundee 2 1 1 2 0 4

3 vs 4 Play Off

Low Road 3 vs 4 Saturday 1 April 04:00pm
H 1 2 3 4 Score
LR 4 Fife X 0 0 5 3 8
LR 3 Braehead 2 1 2 0 0 3
High Road 3 vs 4 Saturday 1 April 04:00pm
H 1 2 3 4 Score
HR 3 Perth 1 X 0 0 0 X 0
HR 4 Dundee 1 6 1 2 X 9