The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

National Virtual Club Challenge

2nd April 2016 - Braehead Curling (Glasgow)

Draw Team List Preview Report

The National Virtual Club Challenge is a competition open to all RCCC affiliated Virtual Clubs which incorporates members who are in the first two years of curling.

Section A

Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Kinross 2 X 0 0 0 1 1
Stirling 2 1 1 2 0 4
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Fife 2 X 1 0 0 0 1
Perth 2 0 1 1 1 3
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead 3 X 1 0 0 0 1
Dundee 2 0 3 1 1 5
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie X 0 2 0 0 2
Kinross 1 2 0 1 4 7
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Stirling 1 X 2 3 0 1 6
Borders 0 0 2 0 2
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Disnae 2 X 3 1 0 3 7
Edinburgh 1 0 0 2 0 2
Draw 5 Saturday 2 April 1.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Moray 1 X 0 0 0 2 2
Highland 2 1 4 1 0 6
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Perth 2 X 0 0 1 0 1
Moray 1 1 1 0 1 3
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Stirling 2 X 0 1 0 0 1
Stirling 1 1 0 4 2 7
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Kinross 1 X 0 0 0 2 2
Highland 2 1 1 1 0 3
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 1 X 0 0 0 0 0
Braehead 3 1 2 1 1 5
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Lockerbie X 0 1 1 0 2
Kinross 2 2 0 0 1 3
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Dundee 2 X 2 1 1 1 5
Fife 2 0 0 0 0 0
Draw 3 Saturday 2 April 11.00 am
H 1 2 3 4 Score
Borders X 0 0 1 0 1
Disnae 2 3 1 0 1 5
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Stirling 1 X 3 2 0 2 7
Lockerbie 0 0 1 0 1
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Moray 1 X 0 0 1 0 1
Kinross 1 1 2 0 3 6
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Disnae 2 X 0 2 0 0 2
Stirling 2 4 0 1 1 6
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Kinross 2 X 1 0 1 1 3
Highland 2 0 1 0 0 1
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Perth 2 X 3 0 1 1 5
Dundee 2 0 2 0 0 2
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 3 X 0 2 1 3 6
Borders 1 0 0 0 1
Draw 1 Saturday 2 April 9.00 am
H 1 2 3 4 Score
Fife 2 X 0 2 2 3 7
Edinburgh 1 1 0 0 0 1

Section B

Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Stirling 3 X 1 0 1 3 5
Hamilton 0 1 0 0 1
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Disnae 1 X 1 0 5 2 8
Fife 1 0 1 0 0 1
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Perth 1 X 1 1 3 3 8
Stranraer 0 0 0 0 0
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead 2 X 1 0 0 4 5
Moray 2 0 2 1 0 3
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee 1 X 2 0 0 0 2
Clyde 0 1 1 1 3
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead 1 X 0 0 1 1 2
Forfar 2 3 0 0 5
Draw 6 Saturday 2 April 2.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 2 X 2 0 1 0 3
Highland 1 0 2 0 4 6
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Fife 1 X 0 0 0 0 0
Edinburgh 2 2 2 1 3 8
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Hamilton X 2 0 2 1 5
Dundee 1 0 1 0 0 1
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Moray 2 X 0 0 0 2 2
Highland 1 4 4 1 0 9
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Forfar X 0 0 4 1 5
Perth 1 2 1 0 0 3
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead 2 X 2 1 0 1 4
Stirling 3 0 0 1 0 1
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Stranraer X 0 2 0 0 2
Disnae 1 1 0 4 2 7
Draw 4 Saturday 2 April 12.15 pm
H 1 2 3 4 Score
Clyde X 0 4 0 1 5
Braehead 1 1 0 1 0 2
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Dundee 1 X 0 1 0 3 4
Braehead 2 4 0 1 0 5
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Edinburgh 2 X 1 3 2 0 6
Moray 2 0 0 0 2 2
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Braehead 1 X 0 1 0 4 5
Hamilton 1 0 2 0 3
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Stirling 3 X 0 4 0 2 6
Highland 1 1 0 1 0 2
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Fife 1 X 1 0 0 0 1
Stranraer 0 1 3 1 5
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Perth 1 X 0 0 1 1 2
Clyde 2 1 0 0 3
Draw 2 Saturday 2 April 10.00 am
H 1 2 3 4 Score
Disnae 1 X 0 0 0 0 0
Forfar 1 1 1 3 6

Rankings

Ranking A6 V B6 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q6 HIGHLAND 2 X 1 3 0 1 X 5
Q6 Disnae 1 0 0 2 0 X 2
Ranking A4 V B4 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q4 KINROSS 1 X 0 1 5 3 X 9
Q4 Edinburgh 2 1 0 0 0 X 1
Ranking A2 V B2 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q2 DUNDEE 2 X 2 0 0 1 1 4
Q2 Braehead 2 0 1 2 0 0 3
Final A1 V B1 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q1 STIRLING 1 X 1 1 3 1 X 6
Q1 Forfar 0 0 0 0 X 0
Ranking A3 V B3 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q3 BRAEHEAD 3 X 0 0 1 2 X 3
Q3 Clyde 2 2 0 0 X 4
Ranking A5 V B5 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q5 DISNAE 2 X 0 3 3 0 X 6
Q5 Highland 1 1 0 0 1 X 2
Ranking A7 V B7 Saturday 2 April 4.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q7 PERTH 2 X 1 2 3 0 X 6
Q7 Stirling 3 0 0 0 1 X 1
Ranking A13 V B13 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q13 BORDERS X 0 0 0 1 X 1
Q13 Moray 2 1 1 1 0 X 3
Ranking A11 V B11 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q11 FIFE 2 X 1 2 1 0 X 4
Q11 Stranraer 0 0 0 4 X 4
Ranking A9 V B9 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q9 KINROSS 2 X 0 1 2 2 X 5
Q9 Hamilton 1 0 0 0 X 1
Ranking A8 V B8 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q8 STIRLING 2 X 0 1 1 1 X 3
Q8 Perth 1 1 0 0 0 X 1
Ranking A10 V B10 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q10 MORAY 1 X 0 0 1 0 X 1
Q10 Braehead 1 1 4 0 1 X 6
Ranking A12 V B12 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q12 LOCKERBIE X 0 0 4 2 X 6
Q12 Dundee 1 1 1 0 0 X 2
Ranking A14 V B14 Saturday 2 April 3.45 pm
H 1 2 3 4 EE Score
Q14 EDINBURGH 1 X 2 0 0 0 X 2
Q14 Fife 1 0 3 1 1 X 5