The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Henderson Bishop Trophy

27th February - 2nd March 2017 - Kinross Curling

Draw Team List

Section A

Game 10 Wednesday 1 March 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront X 2 0 0 0 1 0 0 1 4
Dumfries 0 4 3 2 0 3 1 0 13
Game 9 Wednesday 1 March 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth 1 2 1 3 0 0 4 0 11
Forfar X 0 0 0 0 1 1 0 2 4
Game 8 Tuesday 28 February 05:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 0 3 0 0 1 0 1 1 6
Dumfries X 4 0 1 4 0 2 0 0 11
Game 7 Tuesday 28 February 05:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Waterfront X 2 0 0 2 0 0 1 0 5
Aberdeen 0 1 1 0 2 2 0 2 8
Game 6 Tuesday 28 February 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar 0 0 1 1 0 0 1 0 3
Aberdeen X 2 3 0 0 2 1 0 1 9
Game 5 Tuesday 28 February 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth X 0 0 1 1 1 0 1 0 4
Dumfries 1 2 0 0 0 1 0 2 6
Game 4 Monday 27 February 03:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Perth X 3 2 1 1 1 1 4 0 13
Waterfront 0 0 0 0 0 0 0 4 4
Game 3 Monday 27 February 03:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Dumfries X 1 0 0 0 0 2 1 0 4
Aberdeen 0 1 2 3 2 0 0 1 9
Game 2 Monday 27 February 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Forfar X 1 2 1 0 2 0 0 1 7
Waterfront 0 0 0 2 0 1 1 0 4
Game 1 Monday 27 February 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Aberdeen X 0 1 0 2 0 4 1 0 8
Perth 2 0 1 0 4 0 0 2 9

Section B

Game 10 Wednesday 1 March 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Greenacres X 4 4 2 2 0 3 0 2 17
Game 9 Wednesday 1 March 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 1 X 2 0 0 0 3 2 1 0 8
Lanarkshire 0 2 1 0 0 0 0 1 4
Game 8 Tuesday 28 February 05:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 1 3 2 0 0 2 0 0 8
Murrayfield 1 0 0 0 2 1 0 3 1 7
Game 7 Tuesday 28 February 05:15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 2 2 3 0 1 5 2 1 0 14
Greenacres X 0 0 1 0 0 0 0 1 2
Game 6 Tuesday 28 February 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lanarkshire X 1 1 0 0 4 2 3 0 11
Border 0 0 1 2 0 0 0 2 5
Game 5 Tuesday 28 February 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 2 X 1 0 0 1 1 0 0 1 4
Murrayfield 1 0 0 1 0 0 1 2 0 4
Game 4 Monday 27 February 03:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lanarkshire X 4 1 0 3 0 3 0 1 12
Greenacres 0 0 2 0 1 0 2 0 5
Game 3 Monday 27 February 03:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Border X 2 1 1 0 0 4 1 0 9
Lockerbie 2 0 0 0 1 2 0 0 1 4
Game 2 Monday 27 February 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 1 X 3 2 3 0 3 0 0 2 13
Greenacres 0 0 0 1 0 1 1 0 3
Game 1 Monday 27 February 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 2 X 2 1 1 0 0 0 1 1 6
Lanarkshire 0 0 0 2 1 2 0 0 5

Section C

Game 10 Wednesday 1 March 02:30m
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 4 0 0 0 0 0 4 0 8
Inverness 0 1 1 2 1 1 0 2 8
Game 9 Wednesday 1 March 02;30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 2 1 0 3 0 1 2 0 2 9
Braehead X 0 1 0 2 0 0 2 0 5
Game 8 Wednesday 1 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 0 0 0 1 2 0 0 0 3
Inverness X 2 1 1 0 0 1 1 3 9
Game 7 Wednesday 1 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ayr X 3 0 4 3 2 0 1 3 16
Kirkcaldy 0 2 0 0 0 1 0 0 3
Game 6 Tuesday 28 February 02;30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead 0 0 4 1 3 3 0 0 11
Kirkcaldy X 2 2 0 0 0 0 1 1 6
Game 5 Tuesday 28 February 02:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 2 X 0 4 0 0 1 5 0 1 11
Inverness 1 0 1 2 0 0 1 0 5
Game 4 Tuesday 28 February 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murrayfield 2 X 1 0 2 1 2 1 1 0 8
Ayr 0 2 0 0 0 0 0 1 3
Game 3 Tuesday 28 February 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Inverness X 4 0 0 6 3 1 2 1 17
Kirkcaldy 0 2 1 0 0 0 0 0 3
Game 2 Monday 27 February 12.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Braehead X 0 3 0 0 4 0 0 3 10
Ayr 1 0 2 1 0 3 1 0 8
Game 1 Monday 27 February 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kirkcaldy X 0 0 1 0 0 1 0 0 2
Murrayfield 2 4 2 0 2 1 0 1 2 12

Section D

Game 10 Wednesday 1 March 02:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stranraer 1 1 0 1 2 0 0 3 8
Stirling X 0 0 1 0 0 1 1 0 3
Game 9 Wednesday 1 March 02:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 2 X 3 1 0 1 1 1 1 1 9
Kinross 1 0 0 2 0 0 0 0 0 2
Game 8 Wednesday 1 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stranraer X 0 0 0 1 0 2 1 2 6
Kinross 2 1 1 1 0 1 0 0 0 4
Game 7 Wednesday 1 March 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 1 0 3 0 1 1 2 1 0 8
Stirling X 3 0 1 0 0 0 0 3 7
Game 6 Tuesday 28 February 02:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 1 X 0 0 0 0 1 1 1 2 5
Stranraer 1 1 2 3 0 0 0 0 7
Game 5 Tuesday 28 February 02:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 1 X 0 2 0 3 2 3 0 1 11
Kinross 2 2 0 1 0 0 0 2 0 5
Game 4 Tuesday 28 February 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 1 X 2 3 0 0 0 3 0 2 10
Stirling 0 0 3 2 2 0 1 0 8
Game 3 Tuesday 28 February 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Stranraer X 2 0 3 1 1 2 0 3 12
Lockerbie 1 0 1 0 0 0 0 1 0 2
Game 2 Monday 27 February 12:45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Kinross 2 X 2 3 0 3 3 0 0 1 12
Stirling 0 0 1 0 0 3 1 0 5
Game 1 Monday 27 February 12;45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Lockerbie 1 X 2 0 0 1 0 1 0 3 7
Kinross 1 0 6 1 0 1 0 2 0 10

Semi Finals

Cherrystone Semi Final Thursday 2 March 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
MURRAYFIELD 1 X 4 0 7 2 1 X X X 14
INVERNESS 0 1 0 0 0 X X X 1
Cherrystone Semi Final Thursday 2 March 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
KINROSS 2 1 0 1 0 0 1 0 0 3
ABERDEEN X 0 1 0 1 1 0 3 1 7
Henderson Bishop Semi Final Thursday 2 March 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
PERTH 0 2 0 2 0 1 0 X 5
STRANRAER X 5 0 2 0 1 0 3 X 11
Henderson Bishop Semi Final Thursday 2 March 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
LOCKERBIE 2 1 3 0 0 0 0 1 1 6
MURRAYFIELD 2 X 0 0 2 2 2 1 0 0 7

Finals

Cherrystone Trophy Final Thursday 2 March 01:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
MURRAYFIELD 1 X 1 1 1 0 3 1 0 X 7
ABERDEEN 0 0 0 2 0 0 1 X 3
Henderson Bishop Trophy Final Thursday 2 March 01:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
MURRAYFIELD 2 X 2 1 0 1 1 2 0 X 7
STRANRAER 0 0 1 0 0 0 0 X 1