The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 21 Slam – Kinross Junior Classic

2nd - 4th October 2015 - Kinross Curling

Draw Team List Leaderboard Rules Preview Report

Woman A

Draw 5 Sunday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Young X 1 1 3 0 1 3 0 X 9
Farmer 0 0 0 4 0 0 2 X 6
Draw 4 Saturday 3 October 8;00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Farmer X 1 0 0 0 1 0 1 X 3
Jackson 0 3 0 1 0 3 0 X 7
Draw 4 Saturday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Brett 0 0 0 0 0 0 0 X 0
Aitken X 2 1 4 2 4 4 1 X 18
Draw 3 Saturday 3 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Farmer 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Aitken X 2 1 2 1 0 1 0 3 10
Draw 3 Saturday 3 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Young 0 0 2 0 1 0 0 X 3
Jackson X 3 0 0 1 0 0 2 X 6
Draw 2 Friday 2 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Young X 0 1 2 0 0 3 1 1 8
Brett 1 0 0 0 1 0 0 0 2
Draw 2 Friday 2 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Jackson 3 3 0 1 1 0 3 X 11
Aitken X 0 0 1 0 0 1 0 X 2
Draw 1 Friday 2 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Brett 0 3 0 0 3 0 2 X 8
Farmer X 3 0 1 3 0 4 0 X 11
Draw 1 Friday 2 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Aitken X 1 1 1 0 0 0 4 X 7
Young 0 0 0 1 2 4 0 X 7

Women B

Draw 3 Saturday 3 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Bryce 0 0 2 0 4 0 1 X 7
Davie X 3 3 0 1 0 1 0 X 8
Draw 3 Saturday 3 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Hamilton X 0 2 0 1 0 0 0 X 3
Murray 3 0 2 0 4 1 3 X 13
Draw 2 Saturday 3 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Bryce 4 0 1 5 0 1 1 0 12
Hamilton X 0 1 0 0 2 0 0 1 4
Draw 2 Saturday 3 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murray 2 1 2 0 2 0 0 2 9
Davie X 0 0 0 2 0 2 1 0 5
Draw 1 Friday 2 October 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Davie X 3 0 2 4 1 0 1 X 11
Hamilton 0 1 0 0 0 1 0 X 2
Draw 1 Friday 2 October 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murray X 2 0 1 0 2 0 2 X 7
Bryce 0 1 0 1 0 2 0 X 4

MEN A

Draw 5 Sunday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
CLARK X 3 0 0 0 0 0 1 X 4
BRYDONE 0 3 0 1 0 1 0 X 5
Draw 5 Sunday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BARR 0 4 0 2 0 5 0 0 11
JOINER X 1 0 2 0 2 0 1 1 7
Draw 4 Saturday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
JOINER 0 0 2 0 0 0 1 0 3
BRYDONE X 1 0 0 2 0 0 0 2 5
Draw 4 Saturday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
CLARK 1 0 1 0 0 0 0 X 2
CARSON X 0 1 0 4 4 1 1 X 11
Draw 3 Saturday 3 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
JOINER X 0 0 0 0 2 0 2 0 4
CARSON 1 4 1 1 0 4 0 1 12
Draw 3 Saturday 3 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BRYDONE X 0 0 2 0 0 2 0 1 5
BARR 0 0 0 2 0 0 1 0 3
Draw 2 Friday 2 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BARR X 0 2 1 0 4 0 0 1 8
CLARK 1 0 0 1 0 3 1 0 6
Draw 2 Friday 2 October 5.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BRYDONE 4 0 0 3 0 2 2 0 11
CARSON X 0 1 1 0 1 0 0 1 4
Draw 1 Friday 2 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
JOINER X 1 0 0 2 2 3 2 2 12
CLARK 0 0 2 0 0 0 0 0 2
Draw 1 Friday 2 October 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
CARSON X 0 0 1 0 2 0 1 3 7
BARR 2 4 0 2 0 3 0 0 11

MEN B

Draw 3 Saturday 3 October 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
LOCKHART 0 5 0 1 0 1 0 X 7
McLEAN X 2 0 2 0 1 0 3 X 8
Draw 3 Saturday 5 September 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
TWEEDLE 0 1 0 0 0 1 X X 2
WHYTE X 4 0 3 1 5 0 X X 13
Draw 2 Friday 2 October 8.00pn
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
LOCKHART X 0 0 3 0 0 0 3 X 6
TWEEDLE 0 1 0 1 2 1 0 X 5
Draw 2 Friday 2 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
WHYTE 3 1 3 0 3 1 0 X 11
McLEAN X 0 0 0 2 0 0 1 X 3
Draw 1 Friday 2 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McLEAN 3 2 0 3 2 1 0 0 11
TWEEDLE X 0 0 1 0 0 0 2 1 4
Draw 1 Friday 2 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
WHYTE 0 2 0 3 0 0 2 X 7
LOCKHART X 1 0 1 0 0 1 0 X 3

MEN C

Draw 3 Saturday 3 October 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McNAY 0 5 1 0 2 0 2 X 10
CORMACK X 1 0 0 1 0 1 0 X 3
Draw 3 Saturday 3 October 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
JOHNSTON 0 0 1 0 0 0 1 X 2
BRYCE X 1 1 0 3 3 0 0 X 8
Draw 2 Friday 2 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McNAY 2 0 2 1 2 0 3 0 10
JOHNSTON X 0 1 0 0 0 1 0 1 3
Draw 2 Friday 2 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BRYCE 0 4 0 3 0 2 0 2 11
CORMACK X 1 0 1 0 2 0 1 0 5
Draw 1 Friday 2 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
CORMACK 0 2 0 0 0 1 0 2 5
JOHNSTON X 1 0 1 1 1 0 4 0 8
Draw 1 Friday 4 September 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
BRYCE 1 0 3 0 1 0 3 X 8
McNAY X 0 1 0 2 0 1 0 X 4

Semi Finals

Semi Final - MEN Sunday 4 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
BRYCE X 0 0 0 1 0 0 1 1 X 3
BRYDONE 1 0 0 0 0 1 0 0 X 2
Semi Final - MEN Sunday 4 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
McLEAN 1 0 1 0 2 0 0 X X 4
WHYTE X 0 2 0 1 0 3 2 X X 8
Semi Final - Women Sunday 4 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Aitken 1 0 3 0 0 0 0 X X 4
Murray X 0 1 0 1 1 1 1 X X 5
Semi Final - Women Sunday 4 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Davie 1 0 2 0 4 1 X X X 8
Jackson X 0 3 0 2 0 0 X X X 5

Final & 3/4 Games

Women 3/4 Sunday 4 October 3.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Jackson X 2 0 0 0 5 1 0 X X 8
Aitken 0 2 1 0 0 0 1 X X 4
Men Final Sunday 4 October 3.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
WHYTE X 0 0 0 0 2 0 1 0 0 3
BRYCE 0 0 0 0 0 1 0 2 1 4
Women Final Sunday 4 October 3.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Murray X 0 3 0 2 1 0 1 1 X 8
Davie 0 0 1 0 0 1 0 0 X 2
Men 3/4 Sunday 4 October 3.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
BRYDONE X 1 0 0 0 2 0 0 1 0 4
McLEAN 0 1 0 1 0 1 1 0 1 5