The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 21 Slam – Kinross Junior Classic

3rd - 5th October 2014 - Kinross Curling

Draw Team List Leaderboard Preview Report

Knockout Stages

Junior Women 3v4 Sunday 5 October 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Aitken X 0 0 0 1 1 0 1 0 X 3
Murray 1 1 1 0 0 1 0 3 X 7
Junior Women Final Sunday 5 October 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Morrison X 1 0 0 1 0 2 0 3 X 7
Wood 0 1 1 0 2 0 1 0 X 5
Junior Men 3v4 Walkover Sunday 5 October 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Bryce X 2 1 1 1 1 X X X X 6
Carson 0 0 0 0 0 X X X X 0
Junior Men Final Sunday 5 October 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Sands 0 0 0 0 0 0 1 X X 1
Brydone X 0 0 1 0 1 2 0 X X 4
Junior Men Semi Final Sunday 5 October 4.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Bryce 0 1 1 0 2 0 1 0 X 5
Sands X 0 0 0 2 0 1 0 3 X 6
Junior Men Semi Final Sunday 5 October 4.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Brydone X 1 2 0 1 2 0 2 X X 8
Carson 0 0 1 0 0 2 0 X X 3
Junior Women Semi Final Sunday 5 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Murray X 0 0 3 0 0 2 0 0 X 5
Wood 1 1 0 1 2 0 0 1 X 6
Junior Women Semi Final Sunday 5 October 4.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Morrison X 0 1 0 3 2 2 0 X X 8
Aitken 2 0 1 0 0 0 2 X X 5
Junior Men Quarter Final Sunday 5 October 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Lockhart X 0 2 1 1 0 0 2 0 0 6
Carson 2 0 0 0 2 0 0 2 2 8
Junior Men Quarter Final Sunday 5 October 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Bryce 1 1 0 2 3 0 X X X 7
Whyte X 0 0 1 0 0 1 X X X 2
Junior Men Quarter Final Sunday 5 October 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Sands 0 2 1 0 1 0 2 X X 6
Barr X 2 0 0 1 0 1 0 X X 4
Junior Men Quarter Final Sunday 5 October 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Carswell X 1 0 0 2 0 0 0 X X 3
Brydone 0 0 1 0 2 2 2 X X 7

Junior Men A

Draw 3 Saturday 4 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McNay X 1 0 5 2 2 0 2 0 12
Ewen 0 1 0 0 0 1 0 1 3
Draw 3 Saturday 4 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Bryce 3 1 1 2 1 0 0 0 8
Lockhart X 0 0 0 0 0 1 0 0 1
Draw 2 Friday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McNay 0 0 2 0 0 1 0 0 3
Lockhart X 0 3 0 2 1 0 0 2 8
Draw 2 Friday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Bryce X 2 0 2 0 3 1 2 2 12
Ewen 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Draw 1 Friday 3 October 12.00 noon
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Ewen 0 1 0 1 0 0 1 0 3
Lockhart X 2 0 1 0 4 0 0 0 7
Draw 1 Friday 3 October 12.00 noon
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Bryce X 4 3 0 2 0 2 0 1 12
McNay 0 0 2 0 1 0 1 0 4

Junior Men B

Draw 3 Saturday 4 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Barr X 0 1 2 1 3 0 0 1 8
McIntyre 0 0 0 0 0 1 3 0 4
Draw 3 Saturday 4 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
A Johnston 0 1 0 1 1 0 1 0 4
Brydone X 1 0 3 0 0 2 0 2 8
Draw 2 Friday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Barr 2 4 4 1 0 1 0 1 13
A Johnston X 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Draw 2 Friday 3 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Brydone X 3 1 0 1 0 1 3 0 9
McIntyre 0 0 1 0 2 0 0 1 4
Draw 1 Friday 3 October 12.00 noon
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McIntyre X 1 0 2 1 1 0 0 1 6
A Johnston 0 1 0 0 0 1 1 0 3
Draw 1 Friday 3 October 12.00 noon
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Brydone 0 0 0 1 0 1 2 0 4
Barr X 1 2 1 0 1 0 0 1 6

Junior Men C

Draw 3 Saturday 4 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Carson 0 0 2 0 2 4 0 3 11
McLean X 1 2 0 1 0 0 1 0 5
Draw 3 Saturday 4 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Hay X 2 0 1 0 2 0 0 0 5
Whyte 0 1 0 1 0 2 1 2 7
Draw 2 Saturday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Carson X 0 1 1 2 0 0 1 0 5
Hay 1 0 0 0 1 0 0 2 4
Draw 2 Saturday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Whyte X 0 2 1 2 2 1 2 0 10
McLean 2 0 0 0 0 0 0 3 5
Draw 1 Friday 3 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
McLean X 1 0 0 1 2 0 0 1 5
Hay 0 1 1 0 0 4 3 0 9
Draw 1 Friday 3 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Whyte X 3 0 0 0 0 0 1 0 4
Carson 0 0 2 1 2 0 0 0 5

Junior Men D

Draw 3 Saturday 4 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Carswell X 3 3 1 2 0 1 2 1 13
Whittle 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Draw 3 Saturday 4 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Cormack X 1 0 0 2 0 0 1 1 5
Sands 0 1 2 0 3 2 0 0 8
Draw 2 Saturday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Carswell 2 0 1 0 5 3 0 1 12
Cormack X 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Draw 2 Saturday 4 October 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Sands 2 1 1 0 0 2 0 1 7
Whittle X 0 0 0 2 2 0 1 0 5
Draw 1 Friday 3 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Whittle X 1 2 0 0 0 1 3 0 7
Cormack 0 0 1 1 3 0 0 1 6
Draw 1 Friday 3 October 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Sands 0 0 0 0 2 0 2 2 6
Carswell X 0 1 3 1 0 4 0 0 9

Junior Women A

Draw 3 Saturday 4 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
A MacDonald X 1 0 1 2 0 1 1 0 6
Morrison 0 1 0 0 2 0 0 1 4
Draw 3 Saturday 4 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Farmer 1 0 0 2 0 1 0 1 5
Murray X 0 2 3 0 3 0 4 0 12
Draw 2 Saturday 4 October 12.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
A MacDonald X 2 0 0 4 0 3 0 1 10
Farmer 0 2 1 0 1 0 1 0 5
Draw 2 Saturday 4 October 12.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murray X 1 0 1 1 0 1 1 0 5
Morrison 0 1 0 0 2 0 0 3 6
Draw 1 Friday 3 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Morrison 1 1 1 1 0 4 0 3 11
Farmer X 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Draw 1 Friday 3 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Murray X 3 0 1 0 1 0 1 3 9
A MacDonald 0 1 0 1 0 2 0 0 4

Junior Women B

Draw 3 Saturday 4 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Aitken X 2 0 2 4 1 0 0 1 10
Wood 0 4 0 0 0 1 0 0 5
Draw 3 Saturday 4 October 8.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Wright 0 0 1 0 1 0 0 0 2
Spain X 1 2 0 1 0 3 2 0 9
Draw 2 Saturday 4 October 12.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Aitken X 1 3 0 2 2 0 2 0 10
Wright 0 0 2 0 0 1 0 2 5
Draw 2 Saturday 4 October 12.00
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Spain 0 1 1 0 0 0 1 0 3
Wood X 4 0 0 4 2 1 0 1 12
Draw 1 Friday 3 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Wood 0 3 0 2 0 1 0 2 8
Wright X 1 0 1 0 2 0 3 0 7
Draw 1 Friday 3 October 5.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Spain X 0 1 0 0 2 0 0 1 4
Aitken 1 0 0 3 0 1 4 0 9