The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 21 Slam – Greenacres Junior Masters

10th - 12th January 2014 - Greenacres Curling Rink (Howwood)

Leader Board Draw and Rules Preview

Knockout Stages

Junior Women Final Sunday 12 January 4.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Jennifer Martin X 0 0 1 0 1 0 1 2 0 5
Gina Aitken 2 1 0 1 0 1 0 0 4 9
Junior Men Final Sunday 12 January 4.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Robin Brydone X 0 2 1 2 2 0 X X X 7
George McConnell 1 0 0 0 0 1 X X X 2
Junior Women Semi Final Sunday 12 January 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gina Aitken X 2 0 1 0 2 0 1 0 X 6
Katie Murray 0 1 0 1 0 2 0 0 X 4
Junior Women Semi Final Sunday 12 January 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Jennifer Martin X 0 0 2 0 2 0 0 2 X 6
Rachael Halliday 1 0 0 1 0 2 1 0 X 5
Junior Men Semi Final Sunday 12 January 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Robin Brydone X 4 0 0 1 2 0 0 X X 7
Adam Flint 0 0 1 0 0 1 1 X X 3
Junior Men Semi Final Sunday 12 January 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 1 0 1 0 0 1 1 0 X 4
George McConnell 0 2 0 1 2 0 0 1 X 6

Junior Men Red Section

Draw 5 Sunday 12 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 0 3 0 1 4 0 0 1 X 9
Ross McIntyre 1 0 1 0 0 1 1 0 X 4
Draw 5 Sunday 12 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Adam Flint X 2 1 0 1 0 1 0 2 X 7
David Baird 0 0 1 0 4 0 2 0 X 7
Draw 5 Sunday 12 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Fraser Murray X 0 0 1 0 2 0 X X X 3
Cameron Bryce 2 2 0 6 0 1 X X X 11
Draw 4 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 1 0 1 3 1 0 2 X X 8
Fraser Murray 0 1 0 0 0 1 0 X X 2
Draw 4 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Adam Flint X 2 0 3 4 0 1 0 X X 10
Ross McIntyre 0 1 0 0 1 0 1 X X 3
Draw 4 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
David Baird X 1 0 1 0 1 0 0 1 X 4
Cameron Bryce 0 1 0 1 0 1 0 0 X 3
Draw 3 Saturday 11 January 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Adam Flint X 4 0 5 0 0 1 0 1 X 11
Fraser Murray 0 1 0 1 1 0 1 0 X 4
Draw 3 Saturday 11 January 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 0 3 0 3 0 2 0 0 X 8
Cameron Bryce 1 0 1 0 3 0 1 1 X 7
Draw 3 Saturday 11 January 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
David Baird X 0 3 2 4 0 1 2 3 X 15
Ross McIntyre 1 0 0 0 2 0 0 0 X 3
Draw 2 Saturday 11 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Adam Flint X 1 1 1 1 0 0 0 1 X 5
Cameron Bryce 0 0 0 0 1 1 1 0 X 3
Draw 2 Saturday 11 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 1 0 2 0 0 2 2 1 X 8
David Baird 0 1 0 2 0 0 0 0 X 3
Draw 2 Saturday 11 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Fraser Murray X 0 1 1 0 1 2 4 0 X 9
Ross McIntyre 2 0 0 1 0 0 0 2 X 5
Draw 1 Friday 10 January 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Cameron Bryce X 2 0 1 1 3 4 0 4 X 15
Ross McIntyre 0 3 0 0 0 0 4 0 X 7
Draw 1 Friday 10 January 6.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
David Baird X 1 0 2 0 0 1 0 2 5 11
Fraser Murray 0 1 0 1 1 0 1 0 0 4
Draw 1 Friday 10 January 6.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Grant Barr X 0 1 2 0 3 3 0 4 X 13
Adam Flint 1 0 0 1 0 0 2 0 X 4

Junior Men Section Blue

Draw 5 Sunday 12 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Robin Brydone X 0 2 0 0 2 0 3 X 7
Robert Tait 1 0 0 1 0 1 0 X 3
Draw 5 Sunday 12 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
James Hay X 1 0 0 2 0 0 1 0 4
George McConnell 0 1 0 0 1 1 0 2 5
Draw 4 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Robert Tait X 2 0 0 0 1 0 0 0 3
George McConnell 0 2 1 0 0 1 1 1 6
Draw 4 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fraser Ewen X 0 4 0 1 1 2 0 1 9
James Hay 1 0 2 0 0 0 1 0 4
Draw 3 Saturday 11 January 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
James Hay X 1 0 0 1 0 0 1 1 4
Robin Brydone 0 3 0 0 2 0 0 0 5
Draw 3 Saturday 11 January 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fraser Ewen X 2 0 2 0 0 3 0 0 7
George McConnell 0 3 0 1 0 0 2 1 7
Draw 2 Saturday 11 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Robin Brydone X 0 0 2 0 3 0 4 1 10
George McConnell 1 1 0 2 0 1 0 0 5
Draw 2 Saturday 11 January 8.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fraser Ewen X 0 3 2 0 2 1 2 X 10
Robert Tait 1 0 0 2 0 0 0 X 3
Draw 1 Friday 10 January 6.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Robert Tait X 3 0 3 2 0 2 2 X 12
James Hay 0 1 0 0 1 0 0 X 2
Draw 1 Friday 10 January 6.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fraser Ewen X 0 1 0 1 0 1 0 X 3
Robin Brydone 2 0 3 0 5 0 3 X 13

Junior Women Section Green

Draw 5 Sunday 12 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Murray X 2 0 1 0 1 2 0 3 9
Jennifer Martin 0 1 0 3 0 0 3 0 7
Draw 5 Sunday 12 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Gina Aitken X 2 1 0 4 1 0 X X 8
Amy MacDonald 0 0 1 0 0 1 X X 2
Draw 5 Sunday 12 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fiona Spain X 0 2 0 3 1 1 2 X 9
Katie Wright 2 0 1 0 0 0 0 X 3
Draw 5 Sunday 12 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Rachael Halliday X 3 0 1 0 2 1 0 0 7
Rebecca Morrison 0 2 0 1 0 0 1 1 5
Draw 4 Saturday 11 January 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fiona Spain X 0 2 2 0 1 0 2 0 7
Amy MacDonald 2 0 0 0 0 3 0 3 8
Draw 4 Saturday 11 January 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Wright X 0 1 0 2 0 1 2 1 7
Rebecca Morrison 2 0 1 0 4 0 0 0 7
Draw 4 Saturday 11 January 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Jennifer Martin X 1 0 1 4 0 1 0 4 11
Rachael Halliday 0 1 0 0 1 0 1 0 3
Draw 4 Saturday 11 January 8.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Gina Aitken X 0 0 1 0 2 0 2 0 5
Katie Murray 0 1 0 1 0 2 0 1 5
Draw 3 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Wright X 0 1 0 0 1 0 1 0 3
Katie Murray 2 0 1 1 0 2 0 3 9
Draw 3 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Jennifer Martin X 1 0 2 0 3 1 0 0 7
Gina Aitken 0 2 0 1 0 0 1 1 5
Draw 3 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Fiona Spain X 1 0 0 0 0 0 X X 1
Rebecca Morrison 0 4 5 1 1 2 X X 13
Draw 3 Saturday 11 January 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Rachael Halliday X 1 0 0 1 3 0 3 1 9
Amy MacDonald 0 2 0 0 0 3 0 0 5
Draw 2 Saturday 11 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Gina Aitken X 3 1 3 0 2 0 2 3 14
Rachael Halliday 0 0 0 1 0 3 0 0 4
Draw 2 Saturday 11 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Wright X 0 1 0 4 2 0 1 0 8
Fiona Spain 1 0 2 0 0 1 0 0 4
Draw 2 Saturday 11 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Jennifer Martin X 3 0 2 0 6 0 X X 11
Amy MacDonald 0 3 0 1 0 1 X X 5
Draw 2 Saturday 11 January 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Murray X 0 1 0 1 1 1 0 2 6
Rebecca Morrison 1 0 2 0 0 0 2 0 5
Draw 1 Friday 10 January 9.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Rebecca Morrison X 0 1 0 1 0 3 0 3 8
Amy MacDonald 4 0 3 0 4 0 3 0 14
Draw 1 Friday 10 January 9.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Katie Murray X 1 0 0 0 0 0 0 2 3
Rachael Halliday 0 2 2 2 1 1 1 0 9
Draw 1 Friday 10 January 9.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Gina Aitken X 2 0 2 0 1 3 4 X 12
Fiona Spain 0 1 0 1 0 0 0 X 2
Draw 1 Friday 10 January 9.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 Score
Jennifer Martin X 3 3 0 2 0 2 X X 10
Katie Wright 0 0 1 0 2 0 X X 3