The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 17 Slam – The Stevenson Trophy

26th - 27th September 2015 - Lockerbie Ice Rink

Draw Team List Competition Rules Leaderboard Preview Report

Section A - Black

Draw 3 Saturday 26 September 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Hamilton 0 0 1 1 0 3 X 5
Lockhart X 1 2 0 0 0 0 X 3
Draw 3 Saturday 26 September 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
MacPherson X 0 1 0 0 0 0 X 1
Davie 2 0 4 1 3 1 X 11
Draw 2 Saturday 26 September 12.00noon
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Hamilton X 0 1 0 4 0 1 X 6
MacPherson 2 0 1 0 1 0 X 4
Draw 2 Saturday 26 September 12.00noon
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Davie X 1 0 1 0 2 0 X 4
Lockhart 0 2 0 1 0 3 X 6
Draw 1 Saturday 26 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Lockhart X 3 2 3 0 1 0 X 9
MacPherson 0 0 0 1 0 1 X 2
Draw 1 Saturday 26 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Davie X 1 0 2 1 0 2 X 6
Hamilton 0 1 0 0 2 0 X 3

Section B - White

Draw 3 Saturday 26 September 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Findlay 0 0 1 1 0 0 X 2
Howat X 1 2 0 0 2 1 X 6
Draw 3 Saturday 26 September 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Middleton X 0 0 1 0 0 0 X 1
Craik 3 4 0 2 1 0 X 10
Draw 2 Saturday 26 September 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Findlay X 2 0 2 0 2 1 X 7
Middleton 0 2 0 1 0 0 X 3
Draw 2 Saturday 26 September 12.00noon
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Craik 0 2 0 1 0 1 X 4
Howat X 1 0 2 0 1 0 X 4
Draw 1 Saturday 26 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Howat X 0 1 1 0 2 1 X 5
Middleton 3 0 0 2 0 0 X 5
Draw 1 Saturday 26 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Craik X 3 1 4 0 1 2 X 11
Findlay 0 0 0 1 0 0 X 1

Section C - Red

Draw 3 Saturday 26 September 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Hathaway X 1 0 0 1 0 0 X 2
Gallacher 0 0 0 0 2 2 X 4
Draw 3 Saturday 26 September 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Barron 1 1 0 1 0 3 X 6
Smith X 0 0 1 0 1 0 X 2
Draw 2 Saturday 26 September 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Barron X 0 0 0 1 1 2 X 4
Hathaway 1 1 1 0 0 0 X 3
Draw 2 Saturday 26 September 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gallacher X 1 1 2 2 0 3 X 9
Smith 0 0 0 0 2 0 X 2
Draw 1 Saturday 26 September 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Smith X 2 0 1 2 0 0 X 5
Hathaway 0 3 0 0 3 1 X 7
Draw 1 Saturday 26 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gallacher X 0 0 2 0 1 1 X 4
Barron 1 1 0 1 0 0 X 3

Section D&E - Yellow

Draw 3 Saturday 26 September 7.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Henderson 0 1 0 0 0 0 X 1
Kinnear X 1 0 2 2 1 2 X 8
Draw 3 Saturday 26 September 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Tweedle 0 2 1 1 0 1 X 5
Hof X 3 0 0 0 1 0 X 4
Draw 3 Saturday 26 September 7.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Bryce 0 3 0 0 2 1 X 6
Gilmore X 1 0 1 4 0 0 X 6
Draw 2 Saturday 26 September 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gilmore X 0 0 1 0 3 0 X 4
Kinnear 1 1 0 2 0 1 X 5
Draw 2 Saturday 26 September 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Tweedle X 1 0 4 0 1 0 X 6
Henderson 0 0 0 2 0 1 X 3
Draw 2 Saturday 26 September 1.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Bryce X 1 0 3 0 1 0 X 5
Hof 0 2 0 1 0 2 X 5
Draw 1 Saturday 26 September 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Kinnear X 1 1 0 3 0 0 X 5
Hof 0 0 1 0 1 1 X 3
Draw 1 Saturday 26 September 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gilmore X 0 1 0 3 3 0 X 7
Henderson 1 0 1 0 0 3 X 5
Draw 1 Saturday 26 September 10.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Bryce X 1 0 1 0 1 1 X 4
Tweedle 0 1 0 1 0 0 X 2

Section F -Green

Draw 3 Saturday 26 September 7.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Naysmith X 2 1 0 1 0 0 X 4
Farmer 0 0 1 0 2 2 X 5
Draw 3 Saturday 26 September 7.30pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Cormack 2 2 0 2 0 0 X 6
Wood X 0 0 4 0 1 0 X 5
Draw 2 Saturday 26 September 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Wood X 2 0 0 0 0 2 X 4
Naysmith 0 3 1 2 0 0 X 6
Draw 2 Saturday 26 September 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Farmer X 1 0 0 1 0 2 X 4
Cormack 0 2 1 0 3 0 X 6
Draw 1 Saturday 26 September 12.00noon
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Cormack X 2 0 1 0 3 0 X 6
Naysmith 0 1 0 2 0 1 X 4
Draw 1 Saturday 26 September 12.00noon
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Farmer X 0 0 0 0 0 0 X 0
Wood 3 1 1 1 1 2 X 9

Knockout Stage

Low Road Semi Final Sunday 27 September 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Barron X 0 0 0 0 2 0 X 2
Gilmore 1 2 1 0 0 0 X 4
Low Road Semi Final Sunday 27 September 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Howat X 0 0 0 2 2 2 X 6
Wood 1 1 1 0 0 0 X 3
High Road Semi Final Sunday 27 September 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Kinnear X 3 1 1 0 X X X 5
Bryce 0 0 0 1 X X X 1
High Road Semi Final Sunday 27 September 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gallacher X 0 3 0 2 0 X X 5
Davie 2 0 4 0 3 X X 9
High Road Quarter Final Sunday 27 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Craik X 0 1 0 0 2 0 X 3
Davie 3 0 1 2 0 1 X 7
High Road Quarter Final Sunday 27 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Cormack X 2 0 1 0 1 0 X 4
Bryce 0 3 0 4 0 2 X 9
Low Road Quarter Final Sunday 27 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Tweedle X 0 0 0 1 1 0 X 2
Gilmore 2 0 0 0 0 1 X 3
Low Road Quarter Final Sunday 27 September 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Lockhart X 0 0 0 1 0 1 X 2
Wood 0 1 1 0 2 0 X 4

High Road Final

Game 1
H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Score
Kinnear X 2 1 0 2 2 0 X X X X 7
Davie 0 0 1 0 0 1 X X X X 2

Low Road Final

Game 1
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gilmore 0 0 3 1 1 2 X X X 7
Howat X 1 1 0 0 0 0 X X X 2