The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 17 Slam – The Stevenson Trophy

24th - 25th September 2016 - Lockerbie Ice Rink

Slam Rules Draw Team List Leaderboard Preview Report

Section A

Draw 3 Saturday 24 September 04:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Stewart 0 0 0 1 0 1 2
Kennedy X 1 1 2 0 1 0 5
Draw 3 Saturday 24 September 04:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Kinnear X 2 1 2 1 1 1 8
Blair 0 0 0 0 0 0 0
Draw 2 Saturday 24 September 11:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Stewart X 0 0 0 1 0 0 1
Kinnear 2 2 2 0 2 1 9
Draw 2 Saturday 24 September 11:45
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair X 0 2 0 3 0 0 5
Kennedy 6 0 1 0 2 1 10
Draw 1 Saturday 24 September 08:30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Kennedy X 0 1 0 1 0 2 4
Kinnear 2 0 2 0 4 0 8
Draw 1 Saturday 24 September 08:30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair X 0 1 0 1 1 1 4
Stewart 1 0 1 0 0 0 2

Section B

Draw 3 Saturday 24 September 4:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hof 1 2 1 0 0 0 4
Cairnie X 0 0 0 2 0 1 3
Draw 3 Saturday 24 September 4:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gallacher X 0 1 1 2 1 0 5
Whatley 1 0 0 0 0 1 2
Draw 2 Saturday 24 September 021:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hof X 0 3 0 1 0 0 4
Gallacher 1 0 2 0 1 1 5
Draw 1 Saturday 24 September 08:30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Whatley X 0 0 0 1 0 1 2
Hof 3 4 1 0 1 0 9
Draw 2 Saturday 24 September 11:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Whatley X 1 0 0 1 0 0 2
Cairnie 0 1 2 0 2 1 6
Draw 1 Saturday 24 September 08:30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Cairnie X 0 0 0 2 0 0 2
Gallacher 3 1 2 0 1 2 9

Section C

Draw 3 Saturday 24 September 06:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith 0 3 0 0 3 0 6
Holder X 3 0 1 1 0 2 7
Draw 3 Saturday 24 September 06:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gow X 2 2 0 3 0 0 7
Carter 0 0 1 0 1 1 3
Draw 2 Saturday 24 September 01:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith X 1 0 1 2 1 0 5
Gow 0 0 0 0 0 2 2
Draw 2 Saturday 24 September 01:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carter X 0 3 0 1 4 0 8
Holder 1 0 3 0 0 2 6
Draw 1 Saturday 24 September 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Holder X 0 1 0 0 1 0 2
Gow 2 0 3 1 0 2 8
Draw 1 Saturday 24 September 08.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carter X 3 1 0 0 2 1 7
Smith 0 0 1 1 0 0 2

Section D

Draw 3 Saturday 24 September 06:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie 0 2 0 1 0 2 5
Farmer X 2 0 1 0 3 0 6
Draw 3 Saturday 24 September 06:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Henderson X 2 1 0 1 0 4 8
Strawhorn 0 0 1 0 2 0 3
Draw 2 Saturday 24 September 01.15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie X 3 0 0 0 1 2 6
Henderson 0 0 1 2 0 0 3
Draw 2 Saturday 24 September 01:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Strawhorn X 0 3 0 0 0 0 3
Farmer 2 0 2 2 1 1 8
Draw 1 Saturday 24 September 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Farmer X 0 0 2 2 0 1 5
Henderson 1 2 0 0 1 0 4
Draw 1 Saturday 24 September 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Strawhorn X 0 1 0 0 2 0 3
Davie 2 0 5 1 0 1 9

Section E

Draw 3 Saturday 24 September 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Barron 1 1 0 1 3 3 9
Shepherd X 0 0 3 0 0 0 3
Draw 3 Saturday 24 September 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Maxwell X 0 0 0 0 0 0 0
Craik 1 1 1 1 2 2 8
Draw 2 Saturday 24 September 03:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Barron X 0 3 1 0 0 1 5
Maxwell 2 0 0 2 1 0 5
Draw 2 Saturday 24 September 03:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Craik X 7 1 0 1 3 2 14
Shepherd 0 0 0 0 0 0 0
Draw 1 Saturday 24 September 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Shepherd X 0 1 0 2 0 1 4
Maxwell 3 0 3 0 2 0 8
Draw 1 Saturday 24 September 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Craik X 3 0 1 0 0 1 5
Barron 0 1 0 1 1 0 3

Section F

Draw 3 Saturday 24 September 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Morris 1 1 2 0 1 2 7
Young X 0 0 0 1 0 0 1
Draw 3 Saturday 24 September 08:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Haswell X 0 1 0 0 0 1 2
Hair 1 0 5 1 1 0 8
Draw 2 Saturday 24 September 03:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Morris X 0 0 2 0 0 1 3
Haswell 3 2 0 0 2 0 7
Draw 2 Saturday 24 September 03:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hair X 0 0 2 0 1 0 3
Young 3 2 0 1 0 1 7
Draw 1 Saturday 24 September 11:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Young X 0 2 0 1 0 1 4
Haswell 2 0 2 0 2 0 6
Draw 1 Saturday 24 September 11:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hair X 5 0 0 1 2 0 8
Morris 0 3 2 0 0 2 7

Quarter Finals

High Road Quarter Sunday 25 September 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
FARMER X 0 3 0 1 1 0 1 6
CARTER 2 0 1 0 0 2 0 5
High Road Quarter Sunday 25 September 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
GALLACHER X 1 0 1 0 2 0 X 4
HAIR 0 2 0 1 0 2 X 5
Low Road Quarter Sunday 25 September 09:am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
GOW X 0 0 1 0 2 0 X 3
HASWELL 0 2 0 3 0 0 X 5
Low Road Quarter Sunday 25 September 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
HOF X 2 0 1 2 0 0 X 5
BARRON 0 0 0 0 1 1 X 2

Semi Finals

Low Road Semi Final Sunday 25 September 11:30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
DAVIE X 0 1 0 0 0 2 0 3
HASWELL 1 0 0 1 1 0 2 5
Low Road Semi Final Sunday 25 September 11:30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
KENNEDY X 2 0 0 2 1 1 X 6
HOF 0 1 4 0 0 0 X 5
High Road Semi Final Sunday 25 September 11:30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
CRAIK X 0 2 1 0 1 0 X 4
HAIR 3 0 0 1 0 1 X 5
High Road Semi Final Sunday 25 September 11:30am
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
KINNEAR X 3 0 2 0 0 1 X 6
FARMER 0 1 0 0 1 0 X 2

Finals

High Road Final Sunday 25 September 02:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
KINNEAR X 0 1 1 1 0 2 1 X X 6
HAIR 1 0 0 0 1 0 0 X X 2
Low Road Final Sunday 25 September 02:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
KENNEDY X 0 3 0 0 3 0 0 X X 6
HASWELL 1 0 1 1 0 4 2 X X 9