The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 17 Slam – The Baljaffray Trophy

30th November - 1st December 2013 - Greenacres Curling Rink (Howwood)

Draw Black Draw Blue Draw Brown Draw Green Draw Red Draw Yellow Leader Board Preview

Knockout Stages

High Road Final Sunday 1 December 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Luke Carson X 1 0 0 2 0 1 0 1 X 5
Ross Whyte 0 1 0 0 1 0 2 0 X 4
Low Road Final Sunday 1 December 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Hailey Duff X 0 1 1 0 0 4 0 X X 6
Neil Sutherland 1 0 0 1 3 0 3 X X 8
Low Road Semi Final Sunday 1 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Angus Shearer X 0 2 0 1 0 0 X X X 3
Hailey Duff 0 0 1 0 1 2 X X X 4
Low Road Semi Final Sunday 1 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Neil Sutherland X 2 0 0 2 0 1 X X X 5
Katie Murray 0 1 1 0 1 0 X X X 3
High Road Semi Final Sunday 1 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Luke Carson X 0 3 0 1 2 0 X X X 6
Robin Brydone 1 0 3 0 0 0 X X X 4
High Road Semi Final Sunday 1 December 12.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Fraser Kingan X 2 0 1 1 0 0 X X 0 4
Ross Whyte 0 1 0 0 2 1 X X 1 5
Low Road Quarter Final Sunday 1 December 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
James Strang X 0 0 0 2 2 1 X X X 5
Angus Shearer 4 3 1 0 0 0 X X X 8
Low Road Quarter Final Sunday 1 December 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Katie Murray X 0 0 1 1 0 2 X X X 4
Rebecca Morrison 1 0 0 0 0 0 X X X 1
High Road Quarter Final Sunday 1 December 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Luke Carson X 1 0 2 1 0 1 X X X 5
Robin McCall 0 0 0 0 1 0 X X X 1
High Road Quarter Final Sunday 1 December 10.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Fraser Kingan X 0 0 0 2 0 2 X X X 4
Adam Flint 1 1 0 0 1 0 X X X 3

Red Section

Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Karina Aitken 0 0 1 0 0 0 1
James Strang X 2 1 0 1 2 1 7
Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
George Sinclair X 0 0 0 0 0 1 1
Luke Carson 2 2 2 1 1 0 8
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Karina Aitken X 0 2 3 3 1 1 10
George Sinclair 2 0 0 0 0 0 2
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Luke Carson X 2 0 4 0 3 0 9
James Strang 0 1 0 1 0 1 3
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
James Strang X 0 1 0 1 0 1 3
George Sinclair 1 0 2 0 1 0 4
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Luke Carson X 3 0 0 0 3 0 6
Karina Aitken 0 1 2 0 0 2 5

Blue Section

Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Layla Al-Saffar 0 0 0 0 0 1 1
Hailey Duff X 2 3 1 2 1 0 9
Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
James Hay X 0 0 0 0 0 1 1
Robin McCall 1 1 1 3 1 0 7
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Layla Al-Saffar X 0 0 0 0 0 0 0
James Hay 3 3 5 1 2 2 16
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robin McCall X 0 0 0 4 1 0 5
Hailey Duff 1 1 1 0 0 1 4
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hailey Duff X 2 2 0 2 1 0 7
James Hay 0 0 1 0 0 2 3
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robin McCall X 4 0 3 3 0 1 11
Layla Al-Saffar 0 1 0 0 1 0 2

Green Section

Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Campbell Dooley X 1 2 2 2 1 0 8
Cameron McNay 0 0 0 0 0 1 1
Draw 3 Saturday 30 November 4.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Ross Whyte X 2 0 4 0 1 0 7
Katie Murray 0 1 0 1 0 3 5
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Campbell Dooley X 0 0 0 1 0 0 1
Ross Whyte 3 2 2 0 2 1 10
Draw 2 Saturday 30 November 1.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Katie Murray X 0 0 0 0 5 1 6
Cameron McNay 1 1 2 4 0 0 8
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Cameron McNay X 0 0 1 0 0 1 2
Ross Whyte 1 2 0 1 4 0 8
Draw 1 Saturday 30 November 9.30am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Katie Murray X 1 0 2 3 1 3 10
Campbell Dooley 0 2 0 0 0 0 2

Black Section

Draw 3 Saturday 30 November 6,00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Ellie Hamilton 0 0 0 2 0 1 3
Neil Sutherland X 3 2 1 0 1 0 7
Draw 3 Saturday 30 November 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Scott Lockhart X 0 2 0 2 0 0 4
Fraser Kingan 2 0 2 0 4 2 10
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Ellie Hamilton X 0 2 0 0 0 0 2
Scott Lockhart 1 0 3 2 2 3 11
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Fraser Kingan X 0 5 2 0 0 2 9
Neil Sutherland 1 0 0 2 1 0 4
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Neil Sutherland X 1 1 0 1 1 1 5
Scott Lockhart 0 0 3 0 0 0 3
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Fraser Kingan X 1 2 0 4 0 3 10
Ellie Hamilton 0 0 1 0 2 0 3

Brown Section

Draw 3 Saturday 30 November 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Rebecca Morrison 1 0 2 1 0 1 5
Matthew McConnell X 0 1 0 0 1 0 2
Draw 3 Saturday 30 November 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Adam Flint X 3 0 1 1 1 0 6
Emma Reid 0 1 0 0 0 2 3
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Rebecca Morrison X 1 0 0 1 1 0 3
Adam Flint 0 3 2 0 0 3 8
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Emma Reid X 0 1 0 2 1 0 4
Matthew McConnell 1 0 0 0 0 1 2
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Matthew McConnell X 0 3 0 0 0 2 5
Adam Flint 1 0 1 1 1 0 4
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Emma Reid X 0 1 1 0 0 0 2
Rebecca Morrison 0 0 0 1 1 1 3

Yellow Section

Draw 3 Saturday 30 November 6,00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carolyn Baird 1 0 0 0 1 0 2
Robin Brydone X 0 3 0 2 0 3 8
Draw 3 Saturday 30 November 6.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Finlay Howat X 1 0 1 0 0 0 2
Angus Shearer 0 2 0 1 3 1 7
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carolyn Baird X 2 2 1 0 0 0 5
Finlay Howat 0 0 0 2 2 0 4
Draw 2 Saturday 30 November 2.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Angus Shearer X 0 1 0 0 0 0 1
Robin Brydone 2 0 1 1 2 2 8
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robin Brydone X 4 2 1 2 2 0 11
Finlay Howat 0 0 0 0 0 1 1
Draw 1 Saturday 30 November 11.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Angus Shearer X 1 0 0 0 4 1 6
Carolyn Baird 0 1 1 1 0 0 3