The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

ASHAM UNDER 17 SLAM – THE BALJAFFRAY TROPHY

25th - 26th November 2017 - Greenacres Curling Rink (Howwood)

Rules Leaderboard Draw

Section A

Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair 0 2 0 1 2 0 5
Middleton X 2 0 4 0 0 3 9
Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Jackson X 4 0 1 0 2 0 7
Davie 0 1 0 1 0 2 4
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair X 0 0 0 0 0 0 0
Jackson 1 1 1 1 1 2 7
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie X 0 2 1 1 0 2 6
Middleton 1 0 0 0 1 0 2
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Middleton X 1 3 1 0 0 2 7
Jackson 0 0 0 1 1 0 2
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie X 3 3 0 0 0 0 6
Blair 0 0 1 1 1 1 4

Section B

Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Greenacres 0 2 0 2 1 0 5
Harmjanz X 3 0 3 0 0 2 8
Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Braehead Rockers X 1 1 3 0 1 0 6
Wilkie-Milne 0 0 0 3 0 3 6
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Greenacres X 1 1 2 0 0 2 6
Braehead Rockers 0 0 0 1 2 0 3
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Wilkie-Milne X 0 0 1 0 3 1 5
Harmjanz 1 2 0 2 0 0 5
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Harmjanz X 3 0 5 3 4 4 19
Braehead Rockers 0 1 0 0 0 0 1
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Wilkie-Milne 1 0 1 1 2 2 7
Greenacres X 0 2 0 0 0 0 2

Section C

Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robson 0 2 1 0 2 0 5
Muir X 1 0 0 1 0 1 3
Draw 5 Saturday 25 November 4.45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hemming X 0 1 0 0 2 0 3
Gallacher 2 0 3 3 0 2 10
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robson X 3 2 0 2 0 0 7
Hemming 0 0 1 0 1 1 3
Draw 3 Saturday 25 November 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gallacher X 3 0 3 0 3 1 10
Muir 0 1 0 1 0 0 2
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Muir 0 1 1 0 4 1 7
Hemming X 0 0 0 1 0 0 1
Draw 1 Saturday 25 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gallacher 1 0 1 0 1 0 3
Robson X 0 1 0 1 0 0 2

Section D

Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
MacDiarmid 1 0 2 1 2 0 6
McCrone X 0 0 0 0 0 0 0
Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
McHarg X 0 3 1 3 2 0 9
Shepherd 0 0 0 0 0 3 3
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
MacDiarmid X 1 2 1 2 0 0 6
McHarg 0 0 0 0 1 1 2
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Shepherd X 1 0 0 1 0 0 2
McCrone 0 2 2 0 1 1 6
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
McCrone 0 3 2 3 1 1 10
McHarg X 1 0 0 0 0 0 1
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Shepherd X 2 0 1 0 0 1 4
MacDiarmid 0 1 0 2 1 0 4

Section E

Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Buchanan 1 0 1 0 1 2 5
Smith X 0 2 0 1 0 0 3
Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Heggie X 0 1 1 0 0 0 2
Holder 2 0 0 2 1 1 6
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Buchanan X 0 1 0 2 0 2 5
Heggie 1 0 2 0 1 0 4
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Holder X 2 0 1 0 1 0 4
Smith 0 1 0 2 0 1 4
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith X 3 5 0 6 0 4 18
Heggie 0 0 1 0 1 0 2
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Holder 1 0 0 0 1 0 2
Buchanan X 0 4 1 1 0 1 7

Section F

Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Craik 2 1 3 1 1 2 10
Turner X 0 0 0 0 0 0 0
Draw 6 Saturday 25 November 6.30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Glasgow X 0 2 2 0 0 0 4
Gow 1 0 0 1 2 1 5
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Craik X 6 0 4 0 2 0 12
Glasgow 0 1 0 1 0 1 3
Draw 4 Saturday 25 November 3.00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gow X 3 0 4 0 4 2 13
Turner 0 1 0 1 0 0 2
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Turner X 0 0 0 0 0 2 2
Glasgow 3 1 1 3 3 0 11
Draw 2 Saturday 25 November 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gow 0 0 0 0 0 1 1
Craik X 2 1 5 3 1 0 12

Quarter Finals

D Low Road Sunday 26 November 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith X 0 0 0 0 3 0 3
Middleton 1 1 1 2 0 2 7
C Low Road Sunday 26 November 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Robson X 0 1 0 1 1 0 3
Gow 1 0 2 0 0 1 4
B High Road Sunday 26 November 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Jackson 5 0 2 0 2 2 11
Buchanan X 0 2 0 1 0 0 3
A High Road Sunday 26 November 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Harmjanz 0 0 0 0 2 X 2
MacDiarmid X 2 3 2 1 0 X 8

Semi Finals

D Low Sunday 26 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gow X 0 1 0 0 0 X X 1
McCrone 2 0 2 1 2 X X 7
C Low Sunday 26 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Middleton 1 0 0 5 0 0 0 6
Wilkie-Milne X 0 1 1 0 2 2 1 7
B High Sunday 26 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Gallacher 0 1 1 1 0 1 X 4
MacDiarmid X 1 0 0 0 1 0 X 2
A High Sunday 26 November 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 EE Score
Craik X 1 3 1 0 5 X X 10
Jackson 0 0 0 1 0 X X 1

Final

High 3-4 Sunday 26 November 2:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Jackson 2 1 0 1 1 2 0 X X 7
MacDiarmid X 0 0 3 0 0 0 2 X X 5
High 1-2 Sunday 26 November 2:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gallacher X 2 1 0 1 0 0 1 3 X 8
Craik 0 0 4 0 1 2 0 0 X 7
Low 1-2 Sunday 26 November 2:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
McCrone 0 3 0 2 4 2 1 X X 12
Wilkie-Milne X 2 0 1 0 0 0 0 X X 3
Low 3-4 Sunday 26 November 2:30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Middleton X 1 1 0 0 1 0 0 0 X 3
Gow 0 0 2 2 0 2 1 0 X 7