The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 17 Slam – Lanarkshire

29th - 30th October 2016 - Lanarkshire Ice Rink (Hamilton)

Rules Draw Team List Leaderboard Preview Report

Section A

Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Barron 0 1 0 1 0 0 2
Gallacher X 3 0 3 0 2 0 8
L
Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith X 0 1 2 0 0 0 3
Farmer 2 0 0 2 1 1 6
L
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6
Barron X 1 0 0 3 1 1
Smith 0 1 1 0 0 0
W
L
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Farmer X 0 1 0 2 0 0 3
Gallacher 1 0 2 0 0 2 5
L
Draw 1 Saturday 29 October 09:00
H 1 2 3 4 5 6 Score
Smith X 2 0 0 0 1 0 3
Gallacher 0 1 1 1 0 3 6
L
Draw 1 Saturday 29 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6
Farmer X 2 1 0 5 1 0
Barron 0 0 1 0 0 1
W
L

Section B

Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hof 0 0 1 0 2 0 3
Craik X 1 2 0 0 0 3 6
L
Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6
Kennedy X 1 0 1 1 1 0
Morris 0 1 0 0 0 1
W
L
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hof X 1 0 0 1 0 1 3
Kennedy 0 2 1 0 4 0 7
L
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Morris X 0 0 1 0 2 0 3
Craik 3 1 0 0 0 1 5
L
Draw 1 Saturday 29 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Kennedy 0 4 0 0 1 0 5
Craik X 1 0 2 2 0 1 6
L
Draw 1 Saturday 29 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Morris 1 0 3 0 1 0 5
Hof X 0 1 0 4 0 1 6
L

Section C

Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Kinnear 1 3 0 5 2 0 11
Young X 0 0 2 0 0 1 3
Draw 3 Saturday 29 October 04:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Braehead Rockers X 2 0 1 2 2 2 9
Gow 0 2 0 0 0 0 2
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Kinnear X 4 3 3 2 1 0 13
Braehead Rockers 0 0 0 0 0 1 1
Draw 2 Saturday 29 October 12:30pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gow X 0 1 2 2 2 0 7
Young 1 0 0 0 0 2 3
Draw 1 Saturday 29 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Braehead Rockers 0 0 1 1 0 0 2
Young X 1 2 0 0 2 3 8
Draw 1 Saturday 29 October 09:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gow 0 0 0 0 1 0 1
Kinnear X 1 2 1 2 0 4 10

Section D

Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Lyon 4 2 0 4 0 0 10
Whatley X 0 0 1 0 2 1 4
Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Hair X 0 1 0 4 0 0 5
Carter 2 0 1 0 4 1 8
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Lyon X 0 2 0 0 2 0 4
Hair 2 0 4 2 0 1 9
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carter X 2 2 0 0 2 0 6
Whatley 0 0 1 1 0 1 3
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Whatley X 0 0 0 2 0 1 3
Hair 3 1 3 0 1 0 8
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Carter 0 0 1 2 0 0 3
Lyon X 4 1 0 0 2 1 8

Section E

Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Haswell 0 1 2 4 0 3 10
Jones X 1 0 0 0 2 0 3
Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Maxwell X 0 0 0 0 0 0 0
Henderson 2 1 1 1 3 1 9
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Haswell X 2 1 5 0 4 2 14
Maxwell 0 0 0 1 0 0 1
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Henderson X 0 3 1 1 2 1 8
Jones 1 0 0 0 0 0 1
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Jones 0 0 2 0 0 2 4
Maxwell X 1 1 0 3 1 0 6
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Henderson 0 0 0 1 0 1 2
Haswell X 2 1 2 0 1 0 6

Section F

Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair 0 2 0 0 0 0 2
Davie X 2 0 3 1 3 1 10
Draw 3 Saturday 29 October 05:45pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Holder X 0 0 0 1 2 0 3
Shepherd 1 1 2 0 0 1 5
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Blair X 0 0 1 2 0 2 5
Holder 1 1 0 0 1 0 3
Draw 2 Saturday 29 October 02:15pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Shepherd X 1 0 2 0 0 0 3
Davie 0 3 0 5 1 4 13
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie X 4 0 2 1 2 1 10
Holder 0 1 0 0 0 0 1
Draw 1 Saturday 29 October 10:45am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Shepherd 0 0 1 1 0 0 2
Blair X 1 2 0 0 2 3 8

Quarter Finals

High Road Quarters Sunday 30 October 10:00am
H 1 2 3 4 5 6 Score
Gallacher X 0 0 2 0 2 0 4
Craik 2 0 0 3 0 1 6
L
High Road Quarters Sunday 30 October 10:00am
H 1 2 3 4 5 6
Haswell 0 1 2 1 2 X
Hair X 1 0 0 0 0 X
W
L
Low Road Quarters Sunday 30 October 10:00am
H 1 2 3 4 5 6
Kennedy X 2 1 4 0 0 X
Blair 0 0 0 0 1 X
W
L
Low Road Quarters Sunday 30 October 10:00am
H 1 2 3 4 5 6
Lyon 0 1 0 0 1 1
Young X 1 0 1 1 0 0
W
L

Semi Finals

Low Road Semi Final Sunday 30 October 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Farmer X 0 2 1 1 0 0 4
Lyon 1 0 0 0 3 1 5
Low Road Semi Final Sunday 30 October 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6
Henderson X 1 4 0 3 1 X
Kennedy 0 0 1 0 0 X
W
L
High Road Semi Final Sunday 30 October 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6 Score
Davie X 0 2 1 0 0 0 3
Haswell 1 0 0 2 0 1 4
L
High Road Semi Final Sunday 30 October 12:00pm
H 1 2 3 4 5 6
Kinear X 2 2 1 2 X X
Craik 0 0 0 0 X X
W
L

Finals

Low Road Final Sunday 30 October 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EEE Score
Lyon 1 0 1 1 0 0 2 1 0 6
Henderson X 0 3 0 0 2 1 0 0 1 7
L
High Road Final Sunday 30 October 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EEE
Kinnear X 0 0 3 1 2 1 0 X X
Haswell 2 1 0 0 0 0 0 X X
W
L

3/4

High Road 3/4 Sunday 30 October 03:00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8
Craik 2 0 0 0 1 X X X
Davie X 0 0 1 0 0 X X X
W
L