The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 17 Slam – Lanarkshire

31st October - 1st November 2015 - Lanarkshire Ice Rink (Hamilton)

Draw Team List Leaderboard Preview Report

Section A - Black

Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Brown 1 0 4 0 0 1 X X X 6
Findlay X 0 1 0 4 3 0 X X X 8
Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gallacher X 0 1 0 2 0 1 X X X 4
Stranraer 2 0 0 0 1 0 X X X 3
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Brown X 0 0 0 1 0 0 X X X 1
Gallacher 1 1 0 0 1 0 X X X 3
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Stranraer X 0 3 1 1 3 0 X X X 8
Findlay 2 0 0 0 0 1 X X X 3
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Findlay X 1 0 0 2 2 1 X X X 6
Gallacher 0 2 2 0 0 0 X X X 4
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Stranraer X 0 0 1 0 0 1 X X X 2
Brown 3 1 0 1 3 0 X X X 8

Section B - White

Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Hamilton 1 0 2 0 1 0 X X X 4
Hof X 0 1 0 1 0 2 X X X 4
Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gilmore X 3 1 4 0 5 2 X X X 15
Braehead Rockers 0 0 0 2 0 0 X X X 2
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Hamilton X 1 0 0 0 1 2 X X X 4
Gilmore 0 2 4 0 0 0 X X X 6
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Braehead Rockers X 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Hof 1 4 1 4 3 1 X X X 14
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Hof X 0 0 0 0 1 0 X X X 1
Gilmore 1 1 1 2 0 1 X X X 6
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Braehead Rockers X 0 0 0 0 0 1 X X X 1
Hamilton 2 2 5 5 1 0 X X X 15

Section C - Red

Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Farmer 2 2 0 1 1 1 X X X 7
Howat X 0 0 2 0 0 0 X X X 2
Draw 3 Saturday 31 October 4.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Craik X 3 3 1 4 2 1 X X X 14
Blair 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Farmer X 0 0 1 0 1 0 X X X 2
Craik 1 1 0 2 0 0 X X X 4
Draw 2 Saturday 31 October 12.30pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Blair X 2 0 0 2 0 0 X X X 4
Howat 0 3 1 0 1 5 X X X 10
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Howat X 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Craik 1 1 2 2 3 3 X X X 12
Draw 1 Saturday 31 October 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Blair X 2 2 0 0 2 X X X X 6
Farmer 0 0 6 4 0 X X X X 10

Section D - Blue

Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Henderson 0 1 0 0 1 0 X X X 2
Lockhart X 2 0 3 2 0 2 X X X 9
Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Torrance X 0 0 0 1 0 0 X X X 1
Cormack 2 0 6 0 3 1 X X X 12
Draw 2 Saturday 31 October 2.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Henderson X 4 2 0 2 1 0 X X X 9
Torrance 0 0 1 0 0 2 X X X 3
Draw 2 Saturday 31 October 2.15pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Cormack X 3 0 0 3 0 0 X X X 6
Lockhart 0 1 2 0 3 1 X X X 7
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Lockhart X 1 2 0 5 0 6 X X X 14
Torrance 0 0 1 0 2 0 X X X 3
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Cormack X 0 0 1 0 1 2 X X X 4
Henderson 1 1 0 1 0 0 X X X 3

Section E - Yellow

Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Smith 0 0 4 2 2 1 X X X 9
Wood X 2 3 0 0 0 0 X X X 5
Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Bryce X 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Kinnear 2 2 1 4 1 3 X X X 13
Draw 2 Saturday 31 October 2.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Smith X 1 1 2 2 1 0 X X X 7
Bryce 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Draw 2 Saturday 31 October 2.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Kinnear X 0 0 3 1 1 0 X X X 5
Wood 0 1 0 0 0 2 X X X 3
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Wood X 1 1 0 0 1 0 X X X 3
Bryce 0 0 3 1 0 1 X X X 5
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Kinnear X 0 1 2 0 4 0 X X X 7
Smith 1 0 0 1 0 2 X X X 4

Section F - Green

Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Barron 0 3 1 3 1 0 X X X 8
Tweedle X 3 0 0 0 0 3 X X X 6
Draw 3 Saturday 31 October 5.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Davie X 1 0 1 0 2 1 X X X 5
Naysmith 0 1 0 1 0 0 X X X 2
Draw 2 Saturday 31 October 2.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Barron X 3 0 0 0 0 0 X X X 3
Davie 0 1 1 1 1 1 X X X 5
Draw 2 Saturday 31 October 2.45pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Naysmith X 1 0 0 3 2 0 X X X 6
Tweedle 0 2 1 0 0 1 X X X 4
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Tweedle X 0 0 0 0 0 0 X X X 0
Davie 1 1 1 2 1 1 X X X 7
Draw 1 Saturday 31 October 10.45am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Naysmith X 3 0 0 0 2 0 X X X 5
Barron 0 1 1 2 0 2 X X X 6

Playoff

High Road 1/4 Sunday 1 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Lockhart X 1 0 0 0 1 1 0 X X 3
Kinnear 0 3 0 0 0 0 1 X X 4
High Road 1/4 Sunday 1 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Gilmore 0 1 0 3 0 0 X X X 4
Findlay X 0 0 0 0 0 1 X X X 1
Low Road 1/4 Sunday 1 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Barron X 1 0 2 1 0 1 0 X X 5
Gallacher 0 2 0 0 3 0 1 X X 6
Low Road 1/4 Sunday 1 November 9.00am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Farmer 0 1 0 1 0 0 X X X 2
Hamilton X 3 0 1 0 1 0 X X X 5

Semi Finals

Low Road Semi Sunday 1 November 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Cormack X 1 0 2 0 1 0 X X X 4
Gallacher 0 2 0 2 0 2 X X X 6
Low Road Semi Sunday 1 November 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Smith 0 1 0 0 0 0 X X X 1
Hamilton X 1 0 3 1 3 1 X X X 9
High Road Semi Sunday 1 November 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Craik X 0 0 3 0 3 0 X X X 6
Gilmore 0 0 0 1 0 1 X X X 2
High Road Semi Sunday 1 November 11.30am
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Davie 0 1 0 3 0 1 0 X X 5
Kinnear X 2 0 1 0 2 0 1 X X 6

Finals

High Road Final Sunday 1 November 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Craik X 0 0 2 0 0 1 0 X X 3
Kinnear 0 1 0 3 2 0 1 X X 7
Low Road Final Sunday 1 November 2.00pm
H 1 2 3 4 5 6 7 8 EE Score
Hamilton 0 1 0 0 0 1 0 X X 2
Gallacher X 3 0 0 3 1 0 2 X X 9