The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 14 Slam – Perth

5th March 2016 - Dewars Centre (Perth)

Draw Team List Leaderboard Preview Report

Section A

Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Mackintosh X 3 2 2 0 7
Ryder 0 0 0 1 1
Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Rowley X 1 2 1 0 4
Cairnie 0 0 0 1 1
Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
A. Murray X 0 1 0 0 1
MacDiarmid 2 0 1 4 7
Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Young X 0 3 0 3 6
Rankin 1 0 2 0 3
Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
Strawhorn X 0 3 1 2 6
McLain 2 0 0 0 2
Draw 3 Saturday 5 March 1:30pm
H 1 2 3 4 Score
G. Murray X 0 0 0 0 0
Maguire 1 2 4 4 11
Draw 2 Saturday 5 March 11:00am
H 1 2 3 4 Score
Rankin 3 2 0 3 8
Rowley X 0 0 1 0 1
Draw 2 Saturday 5 March 11:00am
H 1 2 3 4 Score
Young X 3 5 0 3 11
G. Murray 0 0 1 0 1
Draw 2 Saturday 5 March 11:00am
H 1 2 3 4 Score
Cairnie X 1 2 0 0 3
Maguire 0 0 3 2 5
Draw 2 Saturday 5 March 11:00am
H 1 2 3 4 Score
MacDiarmid X 0 2 0 0 2
Strawhorn 1 0 3 1 5
Draw 2 Saturday 5 March 11:00am
H 1 2 3 4 Score
Ryder X 0 2 1 1 4
A. Murray 1 0 0 0 1
Draw 2 Saturday 5 March 11:am
H 1 2 3 4 Score
McLain X 0 0 0 1 1
Mackintosh 1 2 1 0 4
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
Rowley X 0 0 0 0 0
McLain 2 1 3 2 8
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
Ryder X 1 2 2 0 5
G. Murray 0 0 0 1 1
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
Young X 0 1 0 0 1
MacDiarmid 2 0 2 0 4
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
Strawhorn 3 0 1 0 4
Cairnie X 0 1 0 1 2
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
Mackintosh X 2 0 2 3 7
Rankin 0 1 0 0 1
Draw 1 Saturday 5 March 9:00am
H 1 2 3 4 Score
A. Murray X 3 0 1 1 5
Maguire 0 2 0 0 2

Section B

Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Perth X 0 0 5 0 5
Wilkie -Milne 1 4 0 1 6
Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries Jnr X 0 2 1 0 3
Braehead Rockers 1 0 0 1 2
Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Henderson X 0 1 2 2 5
Mitchell 2 0 0 0 2
Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Barr X 0 1 1 0 2
Thomson 2 0 0 1 3
Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Carrick X 2 2 2 0 6
Alldred 0 0 0 1 1
Draw 3 Saturday 5 March 2:30pm
H 1 2 3 4 Score
Gallacher X 2 0 2 0 4
Bryce 0 1 0 2 3
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Perth X 3 0 1 0 4
Dumfries Jnr 0 1 0 2 3
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Wilkie -Milne 0 0 0 1 1
Thomson X 1 4 1 0 6
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Henderson X 0 0 0 2 2
Alldred 2 0 3 0 5
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Mitchell X 3 0 3 0 6
Braehead Rockers 0 1 0 1 2
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Bryce X 1 1 0 0 2
Carrick 0 0 0 2 2
Draw 2 Saturday 5 March 12:30pm
H 1 2 3 4 Score
Gallacher X 2 0 3 0 5
Barr 0 1 0 1 2
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Barr X 0 1 3 3 7
Braehead Rockers 1 0 0 0 1
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Mitchell 0 0 1 0 1
Gallacher X 1 1 0 5 7
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Perth X 0 2 0 0 2
Carrick 1 0 4 1 6
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Henderson 3 0 0 1 4
Thomson X 0 1 0 0 1
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Alldred X 2 0 0 3 5
Wilkie -Milne 0 4 1 0 5
Draw 1 Saturday 5 March 10:00am
H 1 2 3 4 Score
Dumfries Jnr X 1 0 0 0 1
Bryce 0 1 2 3 6

Finals

11th/12th Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
Wilkie-Milne X 2 0 2 0 4
MacDiarmid 0 2 0 1 3
9th/10th Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
Young X 0 1 0 0 1
Bryce 1 0 3 0 4
7th/8th Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
Thompson X 0 0 2 0 2
Stranraer 2 1 0 2 5
5th/6th Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
Maguire X 0 1 1 0 2
Henderson 1 0 0 3 4
3rd/4th Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
Carrick X 2 0 1 1 4
Strawhorn 0 1 0 0 1
1st/2nd Final Saturday 5 March 3:45pm
H 1 2 3 4 Score
MacIntosh X 0 0 1 0 1
Gallacher 2 1 0 2 5