The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

ASHAM UNDER 14 SLAM – PERTH

9th December 2017 - Dewars Centre (Perth)

Rules Teams Draw Leaderboard

Section A

Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 2 0 3 2 3 8
Stirling YC X 0 0 0 0 0
Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
McCormack X 6 1 0 1 8
Swanston 0 0 2 0 2
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 2 X 0 0 0 1 1
McCormack 0 4 2 0 6
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Swanston X 0 1 5 1 7
Stirling YC 2 0 0 0 2
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Stirling YC X 0 0 1 0 1
McCormack 1 3 0 2 6
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Swanston X 2 0 0 0 2
Dumfries YC 2 0 2 1 4 7

Section B

Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Chalmers 0 4 0 0 4
Forfar YC X 1 0 2 1 4
Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 1 0 2 1 4
Stranraer Juniors 0 0 0 0 0
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Stranraer Juniors X 4 0 2 0 6
Forfar YC 0 2 0 1 3
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Chalmers X 2 0 1 1 4
Braehead Rockers 0 2 0 0 2
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Forfar YC X 0 1 0 1 2
Braehead Rockers 2 0 4 0 6
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Stranraer Juniors X 0 0 0 4 4
Chalmers 1 1 3 0 5

Section C

Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 1 X 2 0 0 0 2
Maguire 0 3 2 2 7
Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Stewart 1 0 1 0 2
Mitchell X 0 3 0 1 4
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Stewart X 1 4 4 1 10
Dumfries YC 1 0 0 0 0 0
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Maguire X 2 1 0 0 3
Mitchell 0 0 1 2 3
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Mitchell X 1 2 2 2 7
Dumfries YC 1 0 0 0 0 0
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Maguire X 0 1 3 1 5
Stewart 1 0 0 0 1

Section D

Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Anderson 1 1 0 1 3
Rankin X 0 0 1 0 1
Draw 3 Saturday 9 December 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Carson X 2 0 2 0 4
Munro 0 1 0 4 5
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Anderson X 0 1 0 0 1
Carson 1 0 0 3 4
Draw 2 Saturday 9 December 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Munro X 3 2 1 0 6
Rankin 0 0 0 2 2
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Munro X 3 1 0 3 7
Anderson 0 0 1 0 1
Draw 1 Saturday 9 December 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Rankin X 0 1 0 0 1
Carson 1 0 1 1 3

Low Road

3/4 Saturday 9 December 16.00
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Carson X 1 4 2 X X X 7
Braehead 0 0 0 X X X 0
Final Saturday 9 December 16.00
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Mitchell X 0 1 0 2 X X 3
Dumfries 2 2 0 2 0 X X 4
Semi-Final 2 v 3
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Carson X 0 2 0 0 X X 2
Dumfries 2 3 0 1 1 X X 5
Semi-Final 1 v 4
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Mitchell X 0 0 0 6 X X 6
Braehead 1 1 1 0 X X 3

High Road

3/4 Saturday 9 December 16.00
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Munro X 2 1 0 3 X X 6
McCormack 0 0 2 0 X X 2
Final Saturday 9 December 16.00
H 1 2 3 4 EE EEE Score
McGuire X 1 0 2 2 X X 5
Chalmers 0 1 0 0 X X 1
Semi-Final 1 v 4
H 1 2 3 4 EE EEE Score
McCormack X 4 0 1 0 X X 5
Chalmers 0 4 0 2 X X 6
Semi-Final 2 v 3
H 1 2 3 4 EE EEE Score
Munro X 3 0 0 0 X X 3
McGuire 0 1 1 2 X X 4