The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

ASHAM UNDER 14 SLAM – INTU BRAEHEAD

7th October 2017 - Braehead Curling (Glasgow)

Rules Teams Draw Leaderboard

Section A

Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Mitchell 0 1 3 1 5
McCormack X 3 0 0 0 3
Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 2 X 2 3 0 4 9
Stranraer Juniors 0 0 1 0 1
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Mitchell X 1 0 1 1 3
Dumfries YC 2 0 3 0 0 3
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Stranraer Juniors X 1 0 0 0 1
McCormack 0 3 1 3 7
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
McCormack X 0 3 2 0 5
Dumfries YC 2 1 0 0 3 4
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Stranraer Juniors X 1 0 0 0 1
Mitchell 0 2 4 1 7

Section B

Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Swanston 0 0 0 3 3
Maguire X 0 1 1 0 2
Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Forfar YC X 0 0 0 0 0
Carson 0 2 4 3 9
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Carson X 1 0 2 0 3
Maguire 0 1 0 1 2
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Swanston X 3 1 0 0 4
Forfar YC 0 0 3 1 4
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Maguire X 2 0 2 5 9
Forfar YC 0 1 0 0 1
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Carson X 1 1 2 2 6
Swanston 0 0 0 0 0

Section C

Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Anderson X 1 2 0 2 5
Dumfries YC 1 0 0 1 0 1
Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers 0 2 2 2 6
Rankin X 1 0 0 0 1
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 2 0 1 1 4
Anderson 0 1 0 0 1
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 1 X 1 0 0 2 3
Rankin 0 1 1 0 2
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Rankin 1 0 0 2 3
Anderson X 0 1 1 0 2
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Dumfries YC 1 X 2 0 0 0 2
Braehead Rockers 0 1 2 1 4

Section D

Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Stirling YC 1 1 1 1 4
Chalmers X 0 0 0 0 0
Draw 3 Saturday 7 October 1.00pm
H 1 2 3 4 Score
Munro X 0 1 0 0 1
Stewart 2 0 3 1 6
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Stirling YC X 0 0 0 0 0
Munro 2 1 4 2 9
Draw 2 Saturday 7 October 10.30am
H 1 2 3 4 Score
Stewart X 0 1 1 0 2
Chalmers 1 0 0 5 6
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Stewart 2 0 2 1 5
Stirling YC X 0 2 0 0 2
Draw 1 Saturday 7 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Chalmers 0 0 1 0 1
Munro X 3 1 0 1 5

Final stages

HR Final Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 0 0 0 3 3
Munro 3 1 1 0 5
LR Final Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Stewart X 1 0 0 0 1
McCormack 0 2 3 2 7
HR 3/4 Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Carson X 1 1 2 0 4
Mitchell 0 0 0 1 1
LR 3/4 Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Anderson X 2 0 2 2 6
Swanston 0 2 0 0 2
HR Semi Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Braehead Rockers X 1 1 0 1 3
Mitchell 0 0 1 0 1
HR Semi Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Carson X 2 0 1 0 3
Munro 0 2 0 2 4
LR Semi Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
McCormack X 1 0 2 1 4
Swanston 0 2 0 1 3
LR Semi Saturday 7 October
H 1 2 3 4 Score
Stewart X 0 2 0 2 4
Anderson 2 0 1 0 3