The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 14 Slam – Forfar

11th October 2015 - Forfar Indoor Sports

Draw Competition Rules Team List Leaderboard Preview Report

Section A

Draw 3 Sunday 11 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Maguire 0 0 1 0 1
Murray X 4 3 0 0 7
Draw 3 Sunday 11 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Carrick X 1 0 0 0 1
Mackintosh 0 1 1 1 3
Draw 2 Sunday 11 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Maguire X 1 0 2 0 3
Carrick 0 1 0 3 4
Draw 2 Sunday 11 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Mackintosh X 0 2 3 3 8
Murray 1 0 0 0 1
Draw 1 Sunday 11 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Murray X 0 1 1 1 3
Carrick 0 0 0 0 0
Draw 1 Sunday 11 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Mackintosh X 0 0 0 0 0
Maguire 2 1 1 2 6

Section B

Draw 3 Sunday 11 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Dundee 0 0 0 0 0
Gallacher X 4 2 2 1 9
Draw 3 Sunday 11 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Border Juniors X 5 1 1 5 12
Forfar Y C 0 0 0 0 0
Draw 2 Sunday 11 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Forfar Y C X 0 0 0 1 1
Gallacher 5 3 1 0 9
Draw 2 Sunday 11 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Dundee X 0 0 0 0 0
Border Juniors 4 2 2 1 9
Draw 1 Sunday 11 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Gallacher X 2 2 0 1 5
Border Juniors 0 0 2 0 2
Draw 1 Sunday 11 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Forfar Y C X 1 1 0 0 2
Dundee 0 0 0 2 2

Section C

Draw 3 Sunday 11 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Rankin 0 1 0 0 1
Bryce X 1 0 3 1 5
Draw 3 Sunday 11 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
G Murray X 0 4 0 0 4
Thomson 1 0 1 2 4
Draw 2 Sunday 11 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Rankin X 2 1 1 0 4
G Murray 0 0 0 1 1
Draw 2 Sunday 11 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Thomson X 2 0 0 1 3
Bryce 0 1 4 0 5
Draw 1 Sunday 11 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Thomson X 2 1 0 0 3
Rankin 0 0 2 3 5
Draw 1 Sunday 11 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Bryce X 2 5 3 0 10
G Murray 0 0 0 1 1

Section D

Draw 3 Sunday 11 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Strawhorn X 0 3 0 1 4
Henderson 1 0 1 0 2
Draw 3 Sunday 11 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Young 0 0 2 1 3
Rowley X 1 1 0 0 2
Draw 2 Sunday 11 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Young X 1 1 2 0 4
Strawhorn 0 0 0 1 1
Draw 2 Sunday 11 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Henderson X 0 0 1 0 1
Rowley 3 2 0 1 6
Draw 1 Sunday 11 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Rowley X 0 1 2 3 6
Strawhorn 1 0 0 0 1
Draw 1 Sunday 11 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Henderson X 0 0 0 2 2
Young 2 1 2 0 5

Semi Finals

High Road Semi Sunday 11 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Bryce X 1 1 2 2 6
Young 0 0 0 0 0
Low Road Semi Sunday 11 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Rowley X 0 3 1 0 4
Murray 1 0 0 2 3
Low Road Semi Sunday 11 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Borders Juniors X 1 1 0 0 2
Rankin 0 0 3 1 4
High Road Semi Sunday 11 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Gallacher X 2 1 0 1 4
Mackintosh 0 0 1 0 1

Finals

Low Road 3v4 Sunday 11 October 5.15pm
H 1 2 3 4 Score
Borders X 0 4 1 0 5
Murray 3 0 0 4 7
High Road 3v4 Sunday 11 October 5.15pm
H 1 2 3 4 Score
Young X 0 0 0 0 0
Mackintosh 2 1 2 3 8
High Road Final Sunday 11 October 5.15pm
H 1 2 3 4 Score
Gallacher X 0 0 0 1 1
Bryce 2 1 1 0 4
Low Road Final Sunday 11 October 5.15pm
H 1 2 3 4 Score
Rowley X 0 0 3 0 3
Rankin 1 1 0 2 4