The Royal Caledonian Curling Club

The Royal Caledonian Curling Club

National Governing Body for Curling in Scotland

Asham Under 14 Slam – Braehead

13th October 2013 - Braehead Curling (Glasgow)

Knockout Stages

Final Sunday 13 October 4.45pm
H 1 2 3 4 Score
Callum Kinnear X 2 2 1 0 5
Jill Strang 0 0 0 0 0
3/4 Playoff Sunday 13 October
H 1 2 3 4 Score
Ryan McCormack X 2 2 0 2 6
Hamish Gallacher 0 0 1 0 1
Semi-Final 2 Sunday 13 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Jill Strang X 1 2 0 1 4
Hamish Gallacher 0 0 1 0 1
Semi-Final 1 Sunday 13 October 3.45pm
H 1 2 3 4 Score
Callum Kinnear X 0 3 0 0 3
Ryan McCormack 2 0 1 1 4

Section A

Draw 3 Sunday 13 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Stuart Anderson X 0 0 2 4 6
Jenny Holl 1 4 0 0 5
Draw 3 Sunday 13 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
James Hair X 0 0 0 1 1
Calum Kinnear 5 2 1 0 8
Draw 2 Sunday 13 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Stuart Anderson X 0 1 0 2 3
James Hair 1 0 1 0 2
Draw 2 Sunday 13 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Calum Kinnear X 2 0 3 4 9
Jenny Holl 0 1 0 0 1
Draw 1 Sunday 13 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Jenny Holl X 0 0 0 1 1
James Hair 1 2 1 0 4
Draw1 Sunday 13 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Calum Kinnear X 1 3 0 2 6
Stuart Anderson 0 0 1 0 1

Section B

Draw 3 Sunday 13 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Andrew Cromar X 0 1 0 0 1
Jill Strang 2 0 3 3 8
Draw 3 Sunday 13 October 2.30pm
H 1 2 3 4 Score
Thomas Kane X 3 0 0 0 3
Brendan Todd 0 5 3 2 10
Draw 2 Sunday 13 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Andrew Cromar X 0 2 0 1 3
Thomas Kane 1 0 1 0 2
Draw 2 Sunday 13 October 12.30pm
H 1 2 3 4 Score
Brendan Todd X 0 1 2 0 3
Jill Strang 2 0 0 2 4
Draw 1 Sunday 13 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Jill Strang X 1 1 2 2 6
Thomas Kane 0 0 0 0 0
Draw 1 Sunday 13 October 10.00am
H 1 2 3 4 Score
Brendan Todd X 0 3 0 4 7
Andrew Cromar 2 0 2 0 4

Section C

Draw 3 Sunday 13 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Hamnish Gallacher X 1 0 1 1 3
Beth Farmer 0 1 0 0 1
Draw 3 Sunday 13 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Callum Robertson X 0 1 0 0 1
Alastair Torrance 2 0 2 1 5
Draw 2 Sunday 13 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Hamnish Gallacher X 2 3 0 4 9
Callum Robertson 0 0 1 0 1
Draw 2 Sunday 13 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Alastair Torrance X 1 0 1 2 4
Beth Farmer 0 2 0 0 2
Draw 1 Sunday 13 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Beth Farmer X 1 1 0 0 2
Callum Robertson 0 0 2 3 5
Draw 1 Sunday 13 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Alastair Torrance X 0 0 1 2 3
Hamnish Gallacher 3 2 0 0 5

Section D

Draw 3 Sunday 13 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Susan Smith X 1 1 0 0 2
Adam Keron 0 0 1 1 2
Draw 3 Sunday 13 October 1.30pm
H 1 2 3 4 Score
Katie Gallacher X 0 0 0 1 1
Ryan McCormack 5 2 3 0 10
Draw 2 Sunday 13 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Susan Smith X 3 0 6 0 9
Katie Gallacher 0 1 0 1 2
Draw 2 Sunday 13 October 11.00am
H 1 2 3 4 Score
Ryan McCormack X 1 2 3 0 6
Adam Keron 0 0 0 3 3
Draw 1 Sunday 13 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Adam Keron X 3 0 0 1 4
Katie Gallacher 0 1 0 0 1
Draw 1 Sunday 13 October 9.00am
H 1 2 3 4 Score
Ryan McCormack X 1 0 1 1 3
Susan Smith 0 1 0 0 1